Výživa

Recept: Banán v čokoláde na paličke

30. mája 2013
Recept: Banán v čokoláde na paličke
Nedávno sme písali o tom, ako je dobré zaradiť do diéty deň, kedy vo svojej strave podvádzate. teraz vám prinášame recept na dobrôtku, ktorou sa môžete odmeniť za tvrdú prácu – banán v čokoláde.

Info o recepte

Ingrediencie:

| 60 g čokolády na varenie
| 85 g mliečnej čokolády
| 2 banány
| 1/3 šálky arašidov

Postup prípravy receptu:

1. Obe čokolády polámeme do nádobky, ktorú uložíme vo vodného kúpeľa s horúcou vodou a necháme čokoládu roztopiť za občasného miešania.

2. Posekáme arašidy a nakrájame banány zošikma na tretiny.

3. Do kúskov banánov vložíme paličky z nanukov (alebo po dve špajdle). Potom ich obalíme v roztopenej čokoláde. Následne ich umiestnime na papier na pečenie. Posypeme arašidmi a necháme zamraziť, pokiaľ nie je čokoláda pevná (aspoň 30 minút).