Tréning

Tréningové fitness tipy (13.)

31. mája 2013
Tréningové fitness tipy (13.)
Každý piatok vám pravidelne prinášame tri rýchle tipy, ktoré vám pomôžu k dosahovaniu vašich fitness cieľov v oblasti tréningu.

37. / Cvičte to, čo vás baví
Tento tip platí hlavne pri aeróbnom tréningu. Ak vás nebaví behať, skúste niečo, čo vás bude baviť viac, trebárs plávanie či bicyklovanie. Hlavné je, aby ste niečo robili a spaľovali energiu. Aj zábavné aktivity, ako tanec, pália tuky. Netreba sa hanbiť a ničoho sa báť. Robte to, pri čom sa cítite dobre a zároveň tým prispievate k chudnutiu.

38. / Naučte sa správnu techniku cvikov
Veľmi sa zdôrazňuje správna technika cvikov. Nie je to náhoda. Ak ju totiž podceňujete, koledujete si o problémy. Kašlite na ego a radšej znížte váhy a sústreďte sa na správnu techniku prevedenia, ktorou eliminujete zranenia a zvýšite efektivitu tréningu. Naučiť sa cviky vykonávať správne je kľúčové.

39. / Jednoducho sa oblečte
Radšej by ste sedeli pred počítačom alebo by ste sa radšej váľali na gauči pred televízorom, ale máte isť behať. Vážne sa vám nechce, no už len keď sa oblečiete do svojho bežeckého úboru, zvýšite pravdepodobnosť, že sa nakoniec na ten beh vyberiete. Od ponožiek je krátka cesta k teniskám a od nich ešte kratšia k dverám.

Nečítali ste ešte minulotýždňové tipy?
Pozrite si ich teraz: Tréningové fitness tipy (12.)