Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Motivácia

Ako eliminovať pochybnosti a zvýšiť si sebavedomie?

ikonkaNie len v prípade dosahovania cieľov pri cvičení, ale aj v bežnom živote sa často dostanete do psychickej nepohody, pri ktorej začnete spochybňovať vaše schopnosti, začnete o sebe pochybovať. To však nie je dobré a je to úplne zbytočné. Ako to však vyriešiť?

Pri dosahovaní cieľov treba postupovať s vierou, s dôverou v seba samých. Ak už raz o sebe začnete pochybovať a rýchlo sa z toho nedostanete. začnete čoraz viac ničiť seba a vaše potenciálne úspechy. Našťastie však existuje viacero spôsobov, ako eliminovať pochybnosti a zvýšiť si sebadôveru, ktorá je kľúčová a stane sa základom toho, že dokážete v živote viac ako ste si možno predtým mysleli.

Ak máte tento problém a chcete ho vyriešiť, vyskúšajte tieto stratégie:

1. Zastavte sa a začnite rozmýšľať

Pri premýšľaní sa pýtajte, prečo pociťujete pochybnosti. Myslite na veci, ktorá vás pripravujú o istotu. Väčšinou sa jedná o výzvy, ktoré sa pre vás zdajú byť náročné. Vtedy často upadnete k myšlienkam typu „ja to nedokážem“ alebo „ja na to nie som dostatočne schopný“. Nahraďte tieto negatívny pochody pozitívnym zmýšľaním a hovorte si pre seba, že to dokážete. Vždy, keď na vás príde zlá chvíľka, zastavte sa a povedzte si pre seba, že ste dostatočne dobrí.

2. Snažte sa pochopiť, že chyby patria k životu

Vždy, keď urobíte niečo zlé alebo keď sa vám niečo nepodarí tak, ako by ste chceli, začnete si namýšľať, že ste neschopní a začnete si to vyčítať. To však vedie k frustrácii a k odkladaniu ďalších povinností. Uvedomte si, že chyby nie sú len zlé a robí ich aj mnoho úspešných ľudí. Tí ich však berú ako učenie, poučia sa z nich a idú ďalej. Ak urobíte chybu, neznamená to, že ste zlyhali, že ste neschopní. Znamená to, že ste človek. Akceptujte, že nie ste bezchybní a oceňte vašu snahu. Skutočný úspech je fakt, že ste sa snažili. Bez ohľadu na všetko ostatné. Ak sa to naučíte takto vnímať, porastiete ako človek veľmi vysoko.

3. Urobte si zoznam

Zoberte si do ruky pero a na prázdny papier a urobte dva stĺpce. Na ľavú stranu zapíšte všetky myšlienky, ktoré vo vás vytvárajú pochybnosti vo vaše schopnosti. Na pravú stranu zase napíšte všetky pozitívne fakty, ktoré tieto pochybnosti vyvrátia. Ak napríklad máte robiť niečo, čo ste nikdy nerobili a myslíte si, že nemáte požadované zručnosti, napíšte vľavo: „Nedokážem to, lebo nemám na to skúsenosti.“ Vedľa toho zase napíšte: „Dostal som túto úlohu, pretože sa rýchlo učím a vždy som si urobil svoju robotu.“ Nakoniec zistite, že máte viac pozitívnych kvalít ako si myslíte.

4. Napíšte si list

Napíšte si sami sebe list, v ktorom hovoríte o svojich pozitívnych vlastnostiach a ako ste v minulosti prekonali prekážky. Ak si viete spomenúť na konkrétne víťazstvo nad pochybnosťou alebo na hocaký úspech, napíšte to tam. Ak vás niekto niekedy pochválil, čo sa určite stalo, taktiež to tam napíšte. Napíšte tam aj to, prečo vás majú ľudia radi a za čo sú vám vďační. Je ľahké zabudnúť na tieto pozitívne veci, ale keď si ich napíšete a list si následne prečítate, budete sa cítiť omnoho lepšie a mocnejšie.

Článok bol pôvodne vydaný: 19.6.2013

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

inspirujte-sa-rozhovorom-so-sampionkou-julianou-malacarneovouInšpirujte sa rozhovorom so šampiónkou Julianou Malacarneovoupat-strategii-ktore-vam-pomozu-udrzat-si-koncentraciuPäť stratégií, ktoré vám pomôžu udržať si koncentráciu inspirujte-sa-tym-ako-sa-herec-ryan-reynolds-udrziava-vo-formeInšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme13-inspirativnych-citatov-pre-uspesny-rok-201813 inšpiratívnych citátov pre úspešný rok 2018stastny-novy-rok-2018-plny-osobnych-uspechovŠťastný nový rok 2018 plný osobných úspechov
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist