Zaujímavosti

Fitness fakty: Svaly spália viac energie ako tuky

28. júna 2013
Fitness fakty: Svaly spália viac energie ako tuky
Každý druhý piatok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje skutočné fakty v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Fakt:

SVALY SPÁLIA VIAC ENERGIE AKO TUKY

Prečo je to tak:

Rovnaké množstvo svalovej hmoty spáli podstatne viac energie ako telesný tuk. Vedci tvrdia, že až trojnásobne. Svalová hmota sa teda využíva aj pri spaľovaní tukov a platí, že čím viac jej máte, tým je váš bazálny metabolizmus vyšší.

Čím ho máte vyšší, tým ťažšie viažete na seba tukové bunky a ľahšie ich spaľujete. Budovanie svalov je teda prospešné aj ako nástroj zefektívnenia chudnutia. Jeden kilogram svalov spáli asi 100 kalórii denne.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Fitness fakty: Nízkosacharidová diéta nie je najlepšia