5 zdravých jedál, s ktorými to môžete prehnať
Tréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?
Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Reklama
Zaujímavosti

Arnold Schwarzenegger - Ako skončil vo vojenskom väzení?

Každú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes sa pozrieme na jeden z príbehov z mladosti Arnolda Schwarzeneggera.

Arnold vyrastal v období, kedy musel každý osemnásťročný mládenec v Rakúsku absolvovať ročnú povinnú vojenskú službu. On sa k armáde pripojil v roku 1965 a počas tejto služby vyhral juniorskú kategóriu súťaže Mr. Europe. Jeho účinkovanie však bolo spojené s kontroverziou.

Schwarzenegger sa totiž rozhodol dosiahnuť svoj cieľ aj prekážkou, ktorá by mnohých odradila. Počas manévrov ušiel bez povolenia z armády, aby sa v Nemecku zúčastnil súťaže. Keď sa z nej vrátil ako víťaz, nečakali ho fanfáry, ale pobyt vo vojenskom väzení.

„Účasť na tej súťaži znamenala pre mňa tak veľa, že som si dôkladne neuvedomoval následky toho kroku,“ povedal neskôr Schwarzenegger. Ten bol síce potrestaný, no predsa sa v armáde našli dôstojníci, ktorým jeho úspech učaroval.

Ako ho z väzenie prepustili, armáda mu zabezpečila izbu s náčiním potrebným na tréning a dokonca mu zabezpečila dostatok potravín na to, aby sa mohol pripravovať na prestížnu súťaž Mr. Universe, ktorá sa mala konať v Londýne v roku 1966.

„Titul na Mr. Universe bol pre mňa lístkom do Ameriky – krajiny príležitostí, kde som sa mohol stať hviezdou a zbohatnúť,“ spomína Schwarzenegger.

Na predošlú súťaž sa pritom pripravoval improvizovane. Keďže bol súčasťou tankovej jednotky, využili skrinku pre náradie na boku tanku, ktorý si o desiatky rokov neskôr aj kúpil, aby v nej uskladňoval činky. S nimi cvičil každý večer, keď bola jeho jednotka na manévroch.

Teraz mal k dispozícii náčinie i stravu, podporu svojich nadriadených, ktorí to brali ako možnosť zvýšiť prestíž miestnej jednotke. Arnold sa pripravoval poctivo, no dokázal dohnať medzery pred svojím prvým výletom lietadlom?

Nedokázal a nakoniec na súťaži obsadil druhé miesto, z ktorého bol sklamaný. Napriek tomu však zaujal porotcu Charlesa Benneta. Ten mu ponúkol pomoc, vďaka ktorej viedli jeho ďalšie kroky za úspechom i splnením „amerického sna“.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Ďalšie časti seriálu:

arnold-schwarzenegger-sampionom-vdaka-joe-weideroviArnold Schwarzenegger: Šampiónom vďaka Joe Weideroviarnold-schwarzenegger-ako-sa-stal-kulturistomArnold Schwarzenegger: Ako sa stal kulturistom?arnold-schwarzenegger-prve-vitazstva-a-odchod-do-usaArnold Schwarzenegger: Prvé víťazstvá a odchod do USAarnold-schwarzenegger-sumar-kulturistickych-uspechovArnold Schwarzenegger: Sumár kulturistických úspechovarnold-schwarzenegger-pumping-ironArnold Schwarzenegger – Pumping Iron arnold-schwarzenegger-sest-tajomstiev-uspechuArnold Schwarzenegger – Šesť tajomstiev úspechuarnold-schwarzenegger-arnoldove-tlakyArnold Schwarzenegger – Arnoldove tlakyarnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-1Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 1arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-2Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 2arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-3Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 3arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-3Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 3 arnold-schwarzenegger-5-tipov-pre-uspesny-zivotArnold Schwarzenegger: 5 tipov pre úspešný život recenzia-knihy-total-recall-od-arnolda-schwarzeneggeraRecenzia knihy Total Recall od Arnolda Schwarzeneggeraarnold-schwarzenegger-jeho-prvy-trening-hrudnikaArnold Schwarzenegger: Jeho prvý tréning hrudníka arnold-schwarzenegger-trening-bicepsovArnold Schwarzenegger: Tréning bicepsovarnold-schwarzenegger-trening-chrbtaArnold Schwarzenegger: Tréning chrbta arnold-schwarzenegger-trening-nohArnold Schwarzenegger – Tréning nôharnold-schwarzenegger-trening-tricepsovArnold Schwarzenegger – Tréning tricepsovarnold-schwarzenegger-tipy-pre-trening-ramienArnold Schwarzenegger – Tipy pre tréning ramien arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-1Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 1 arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-2Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 2
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist