Výživa

Recept: Zeleninové rizoto bohaté na bielkoviny

04. júla 2013
Recept: Zeleninové rizoto bohaté na bielkoviny
Vegetariáni si môžu pripraviť niekoľko variantov zeleninového rizota, no dnes prinášame recept, ktorý prinesie aj výdatnú porciu bielkovín. Jedna porcia ich obsahuje 16 gramov, pričom obsahuje aj 27 gramov sacharidov a necelý gram tuku. Kalórii pritom nie je veľa – 190.

Info o recepte

Ingrediencie:

| 1/2 šálky nakrájanej brokolice
| 1/2 šálky nakrájanej cibule
| 1/4 šálky hrášku
| 1 šálka nakrájaných hríbov
| 2 na kocky nakrájané stonky zeleru
| 1 šálka čerstvého špenátu
| 1/3 šálky kuracieho bujónu
| 2 polievkové lyžice sójovej omáčky
| 1/4 šálky dlhozrnnej hnedej ryže
| 6 vaječných bielkov

Postup prípravy receptu:

1. Podľa návodu na obale si uvarte ryžu.

2. Medzitým poduste brokolicu pokiaľ nie je mäkká.

3. Na panvicu nastriekajte sprej na pečenie alebo využite trošku olivového oleja. Dajte na ňu podusenú brokolicu, cibuľu, hríby, zelerové stonky a špenát. Opekajte pokiaľ nebude špenát hotový.

4. Potom pridajte kurací bujón, sójovú omáčku a uvarenú ryžu, premiešajte so zeleninovým mixom a ponechajte na panvici, kým sa tekutiny nevyparia. Potom pridajte bielka a miešajte až pokým nie sú bielka hotové.