Kulturistika

Štefan Havlík skončil v Chicagu siedmy

07. júla 2013

V sobotu sa v zámorí uskutočnil druhý ročník profesionálnej kulturistickej súťaže Wings of Strength Chicago, ktorej sa zúčastnil aj slovenský reprezentant Štefan Havlík. Tomu profesionálny debut nevyšiel najhoršie, keď v slušnej konkurencii obsadil siedme miesto.

Tridsaťsedemročný košický rodák sa v semifinále nedostal do prvého porovnávania, a tak bolo zrejmé, že v najprestížnejšej open kategórii zabojuje o siedme až 11. miesto. Nakoniec mu porota dala dostatok bodov, aby skončil siedmy.

O prvenstvo a šek v hodnote 20 000 amerických dolárov si zabojovali Lionel Beyeke a Roelly Winklaar, na ktorých zvyšok závodného poľa nemal. Nakoniec sa z prvenstva tešil tridsaťšesťročný Winklaar, ktorý sa tak kvalifikoval na Mr. Olympia. Medzi druhým Beyekem a siedmym Havlíkom boli Bill Wilmore, Essa Obiad, Justin Compton a Lee Banks.

Video: Prvé vyvolávanie

V kategórii do 212 libier sa bojovalo o poslednú pozvánku na Mr. Olympia a boj bol tuhý hlavne medzi dvoma pretekármi. Nakoniec o chlp zvíťazil veterán Tricky Jackson pred Guyom Cisternom.

Na Chicago Pro sa uskutočnili ešte tri ženské kategórie. V kulturistike žien malo zastúpenie aj Slovensko v podobe Aurélie Grožajovej, no tá pohorela a po semifinále sa jej boj skončil. Z triumfu sa tešila Monique Jonesová. V kategórii physique uspela Jamie Pinderová a v kategórii figure Ann Titoneová.

Finálové výsledky

Chicago Pro 2013 – kategória open:
1. Roelly Winklaar, 2. Lionel Beyeke, 3. Bill Wilmore, 4. Essa Obiad, 5. Justin Compton, 6. Lee Banks, 7. Štefan Havlík, 8. Keith Williams, 9. Constantinos Demetriou, 10. Jeff Beckham, nepostúpili do finále: Kenneth Jackson, Michael Liberatore, Manuel Lomeli, Alexandre Nataf, An Ngueyen, JoJo Ntiforo, Craig Richardson, Jonathan Rowe.

-- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

Chicago Pro 2013 – kategória do 212 libier:
1. Tricky Jackson, 2. Guy Cisternino, 3. Bola Ojex, 4. Charles Ray Arde, 5. Derik Farnsworth, 6. John Sherman, 7. Angel Vargas, 8. Bryan Pazdzierz, 9. Peter Foucaux, nepostúpili do finále: Thomas Benagli,Chris Darby, James Darling, Rod Ketchens, Benjamin Parra, Luis Santiago, Shelby Starnes.

-- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

Chicago Pro 2013 – kulturistika žien:
1. Monique Jones, 2. Juanita Blaino, 3. Tina Chandler, 4. Rene Campbell, 5. Nancy Clark, 6. Sherry Smith, 7. Christine Envall, 8. Natalia Batova, 9. Sherri Gray, 10. Michelle Brent, nepostúpili do finále: Ann Gannon, Aurélia Grožajová, Emery Miller, Sharon Mould, Beth Wachter.

-- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

Chicago Pro 2013 – kategória physique:
1. Jamie Pinder, 2. Valerie Gangi, 3. Nicole Ball, 4. Mindi O’Brien, 5. Andrea Holliday.

-- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

Chicago Pro 2013 – kategória figure:
1. Ann Titone, 2. Linda Andrew, 3. Bernita Stuckey, 4. Natalie Waples, 5. Laurie Schnelle.

-- Fotogaléria z kategórie (externý odkaz)

Víťaz každej kategórie sa priamo kvalifikoval na Olympia Weekend 2013.

Najbližšie podujatie nás čaká 9.-10. augusta, kedy sa uskutoční PBW Championship.

Kulturistické súťaže IFBB v roku 2013
Termín Súťaž Víťaz Cena pre víťaza
28.2.-3.3. Arnold Classic Dexter Jackson 120 000 USD
8.-10.3. Australian Grand Prix Dexter Jackson 25 000 USD
13.4. FIBO Power Cedric McMillan 25 000 USD
26.-27.4. Arnold Classic Brasil Brandon Curry 85 000 USD
4.5. Mr. Europe Pro Robert Piotrkowicz ?
25.5. New York Pro Mamdouh Elssbiay  12 000 USD
31.5.-2.6. Toronto Pro Supershow Victor Martinez  20 000 USD