Dajte zbohom ochabnutým rukám! Skúste tieto skvelé cviky
Nefunguje vám dobre štítna žľaza? Prezradia to tieto príznaky
Ako vám obohatia tréning športové hodinky?
Tréning legendy XVI. – Shawn Ray a tréning nôh
Reklama
Výživa

Ako bojovať proti nočným chúťkam

ikonkaAko často sa už stalo, že ste celý deň poctivo pracovali k dosiahnutiu svojich fitness cieľov a potom ste v noci stratili svoju pevnú vôľu? Po tvrdej práci zhrešíte a sabotujete svoju snahu. Už to viac nerobte!

Predtým ako zamierite do kuchyne, aby ste otvorili chladničku a vybrali nejakú maškrtu, zamyslite sa, či vám to za to stojí. Ak pokušeniu odoláte, nebudete sa po krátkodobom potešení trápiť výčitkami svedomia. Ak s tým máte stále problém, prinášame vám tipy, ako bojovať proti nočným chúťkam.

1. Zostaňte aktívni alebo choďte spať

Väčšina ľudí večer sadne pred televízor a sleduje svoje obľúbené programy. Ak však budete robiť činnosti, pri ktorých budete zaneprázdnenejší a viac im venovať svoje myšlienky, nebudete toľko myslieť na jedlo. Ak nemáte nič také, čo by ste robili, choďte radšej skôr spať.

2. Vyčistite si zuby

Keď si po poslednom plánovanom jedle vyčistite zuby, je menej pravdepodobné, že zhrešíte. Ak si ich po ňom neumyjete a prídu na váš neskoro večer chúťky, umyte si ich vtedy. Okrem toho, že sa tým rozptýlite, viete, že jesť hneď po čistení nie je dobré po dentálnej stránke a ani po tej gurmánskej. Chuť zo zubnej pasty totiž aj po umytí zubov prebije chuť jedla.

3. Jedzte pravidelne a pite veľa vody

To, ako k strave pristupujete počas celého dňa má vplyv nakoniec aj na to, či budete neskoro večer hladní. Preto sa odporúča nepodceniť raňajky a skonzumovať počas dňa päť až šesť jedál každé dve či tri hodiny. Ak to splníte a budete piť dostatok vody, večerné pokušenia nebudú také intenzívne.

4. Dajte si žuvačku alebo čaj

Žuvačka vám môže chuť do jedla zvýšiť, ale ak viete, že sa už pomaly chystáte do postele, nezaškodia vám. Pomôže vám na jedlo nemyslieť, ak budete mať niečím zamestnané ústa. Chuť do jedla dokáže takisto zredukovať teplý bylinkový čaj, ktorý vás aj upokojí pred spaním.

5. Nekupujte nezdravé potraviny

Najpriamejší spôsob, ako zabrániť zhrešenie neskoro večer je, že nemáte nič, čím by ste vaše chúťky uspokojili. Preto nemajte po ruke nič na jedenie, prípadne nič nezdravé. Pri najhoršom, ak už jesť predsa pôjdete, voľte menšie zlo – nízkokalorické jedlo s nízkym obsahom cukrov a tukov.

Článok bol pôvodne vydaný 9.7.2013.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

tri-diety-ktore-palia-tuky-a-umoznia-vam-jest-co-chceteTri diéty, ktoré pália tuky a umožnia vám jesť, čo chcete spoznajte-jedlo-ktore-vam-posilni-kosti-s-mliekom-nesuvisiSpoznajte jedlo, ktoré vám posilní kosti. S mliekom nesúvisí5-tipov-ktorymi-utlmite-chut-na-sladke5 tipov, ktorými utlmíte chuť na sladkézmeny-vo-vyzive-ktore-vas-ochrania-pred-chronickou-unavouZmeny vo výžive, ktoré vás ochránia pred chronickou únavouurychlite-si-palenie-nadbytocnych-tukov-vhodnou-stravou-ukazkovy-planUrýchlite si pálenie nadbytočných tukov vhodnou stravou + ukážkový plán
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist