Výživa

Letný jedálniček na vyrysovanie

Autor: Peťo  /   26. júla 2016
Letný jedálniček na vyrysovanie
Dnes si konečne predstavíme jedálniček, ktorý je vhodný na spálenie posledných vrstiev tuku a letné „dorysovanie“ tela. Nie je z našej dielne, ale inšpiráciou bol jedálniček amerického fitness modela Jakea Kelbrantsa.

Dnes vám predstavíme jeho konkrétny denný výživový plán, a tak už nebudete musieť špekulovať a lámať si hlavu nad skladbou vášho vlastného plánu. To, že funguje, dokumentuje aj Jakeova forma.

Jeho jedálniček skutočne nie je náročný a pozostáva z jedál, ktoré vám dodajú všetko potrebné na to, aby ste si udržali čo najviac svalovej hmoty a zbavili si čo najväčšieho množstva tukov. Navyše, všetko sú to jedlá ľahké na prípravu, a tak nemusíte byť ani priveľmi zruční v kuchyni.

Diéta je jednoduchá a my vám ju prinesieme v prehľadnej tabuľke, kde uvidíte tri alternatívy pre tri váhové skupiny. Nie každý totiž váži presne 90 kilogramov a nároky na ťažších borcov sú väčšieho ako na tých ľahších.

Diétny plán Jake Kelbrantsa
  do 80 kg 80 - 100 kg nad 100 kg
JEDLO Č. 1
Vaječné bielky 8 10 12
Zeleninový mix 1 šálka 1,5 šálky 2 šálky
Ovsená kaša 0,5 šálky 0,75 šálky 1 šálka
JEDLO Č. 2
Srvátkový proteín 40 g 50 g 60 g
Mandle 28 g 42 g 56 g
JEDLO Č. 3
Kuracie prsia 1 prso 1,5 prsa 2 prsia
Hlávkový šalát (s ľahkým dresingom) 1 veľký tanier 1 veľký tanier 1 veľký tanier
Sladký zemiak 100 g 100 g 100 g
JEDLO Č. 4
Nízkotučný cottage cheese 1 šálka 1,5 šálky 2 šálky
Bobuľovité plody (čučoriedky, maliny, jahody) 0,5 šálky 0,75 šálky 1 šálka
Rybí olej (1000mg kapsule) 4 kapsule 5 kapsúl 6 kapsúl
POTRÉNINGOVÝ NÁPOJ
Srvátkový proteín 40 g 50 g 60 g
Nejaký druh cukru vhodný po tréningu (maltodextrín, glukóza) 40-60 g
JEDLO Č. 5
Chudé hovädzie mäso alebo rybie filé 100 g 150 g 200 g
Naparená zelenina (brokolica, papričky) 2 šálky 3 šálky 4 šálky
Biela alebo hnedá ryža (vážená už ako uvarená) 0,5 šálky 0,75 šálky 1 šálka

Či si jedálniček osvojíte alebo sa ním inšpirujete, nezabudnite popri jedlách prijímať aj dostatok tekutín. O tom, že voda má veľký význam pre zdravie sme už písali niekoľkokrát.

Letný režim, pôvodne z 19.7.2013.