Suplementy

Otázky a odpovede: Prečo potrebujeme vápnik a magnézium?

13. augusta 2013
Otázky a odpovede: Prečo potrebujeme vápnik a magnézium?
Každý druhý utorok sa spolu na SlovakFitness.sk stretávať so seriálom, ktorý prezentuje odpovede na podstatné otázky v oblasti cvičenia, výživy a suplementácie. Dnes prišiel čas pre jeho ďalšiu časť.

Otázka:

PREČO POTREBUJEME VÁPNIK A MAGNÉZIUM?

Odpoveď:

Doplnky výživy majú významnú úlohu v modernom svete, kedy stravovacie návyky človeka často nepokryjú potrebu vitamínov a minerálov. To isté platí aj o vápniku a magnézia, ktorých niektorí ľudia nemajú dostatok. Ak ich pritom skonzumujete spolu a pridáte vitamín A, vyťažíte zo všetkých troch látok maximum.

Vápnik je pritom pre telo potrebný pre zdravie kostí a zubov, na ktorých štruktúre pracuje tak, aby ich čo najviac spevnil. Takisto potrebujeme vápnik pre správne fungovanie nervov a svalov, zrážanlivosť krvi a iné procesy. Sú to všetko dôležité veci pre náš život. Magnézium je zase nevyhnuté pre správne fungovanie všetkých živých buniek, podporuje imunitný systém, reguluje tlak krvi a podporuje zdravie srdca. Pri cvičení je ešte dôležitejšie, pretože pomáha kontrolovať nervové a svalové funkcie pod stresom.

Ďalšia časť vyjde o dva týždne. Nečítali ste tú poslednú?
Prečítajte si ju teraz: Otázky a odpovede: Musím cvičiť kardio 30 minút vkuse?