Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Pre ženy

Tréningový program pre ženy s kettlebell

ikonka
NAPÍSALA Lucka
12. 08. 2017
Minulý týždeň sme si predstavili cvičebné náčinie, s ktorým sa stretávame pod názvom kettlebell, hoci sa mu na Slovensku zriedka, ale správne hovorí aj bulina. Ak máte doma aspoň jednu bulinu, máme pre vás pripravený vhodný tréningový program.

Tento tréning trvá len tridsať minút a prinesie vám mnoho výhod, pretože v jednej jednotke skombinuje prvky kardiovaskulárneho tréningu so silovým tréningom, ktorý vám okrem iného pomôžme spevniť aj stred tela. A to efektívnejšie, ako keby ste strávili v posilňovni čas s činkami a potom na bežeckom páse.

Pre tréning stačí jedna štvorkilogramová, prípadne šesťkilogramová, bulina, ale ak máte dve a jednu ťažšiu, je to ešte lepšie. Pre cviky, ktoré zaťažujú hlavne spodnú časť tela sa totiž hodí kettlebell s váhou až ôsmich kilogramov.

Tréning treba vykonávať tri až štyrikrát týždenne, každý druhý deň, aby ste dopriali jeden deň telo oddych. Predstavujeme vám síce 30 minút trvajúci tréning, no môžete si ho skrátiť aj na 10 minút a postupne čas naťahovať. Tvorí ho šesť cvikov a medzi sériami by ste mali zaradiť 30-sekundovú prestávku. Menej zdatné dámy môžu začať so 40 sekundami pauzy.

Cviky sú nasledujúce:

1. Mŕtvy ťah s kettlebell

Spevňuje a zosilňuje stehná, chrbát a brucho. Urobte 3 až 4 série po 6 až 8 opakovaní.2. Švihy s kettlebell

Precvičia mnoho svalov a poskytnú „kardio“ efekt. Urobte 3 až 4 série po 10 až 15 opakovaní.3. Drepy s kettlebell

Nohy a zadoček dostanú zabrať. Urobte 3 až 4 série po 5 až 8 opakovaní.4. Tlaky s kettlebell

Aktivujú svaly ramena a zapájajú aj triceps. Urobte 3 až 4 série po 5 opakovaní (každou stranou).5. Príťahy s kettlebell

Precvičíte hlavne chrbát a bicepsy. Urobte 3 až 4 série po 6 až 8 opakovaní (každou stranou).6. Ruský „twist“ s kettlebell

Skvelý cvik na brucho. Urobte 3 série po 15 opakovaní (na každú stranu).Článok bol pôvodne vydaný: 17.8.2013

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

pat-tipov-ktore-kazdej-zene-pomozu-posilnit-zdraviePäť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdraviedajte-zbohom-ochabnutym-rukam-skuste-tieto-skvele-cvikyDajte zbohom ochabnutým rukám! Skúste tieto skvelé cviky pat-cvikov-ktore-trening-s-partnerom-premenia-na-randePäť cvikov, ktoré tréning s partnerom premenia na rande maximalizujte-ucinky-treningu-stravou-po-cviceniMaximalizujte účinky tréningu stravou po cvičení kate-upton-a-jej-pristup-k-strave-a-cviceniuKate Upton a jej prístup k strave a cvičeniu
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist