Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Garcinia Cambogia – o aký doplnok výživy ide?
Chyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia na prerušovanej hladovke
Sila malých zmien: Vplyv úchopu a postoja na cvičenie
Reklama
Výživa

Máte problém schudnúť? Môže to byť prekyslením organizmu

ikonka
NAPÍSAL Carmen
17. 09. 2013
Mate problém schudnúť? Problémom môže byť prekyslenie organizmu (acidóza). Je to stav, kedy je v tele priveľa kyselín. Pre zdravie človeka je okrem iných vecí pritom potrebné aj udržiavanie acidobázickej rovnováhy (rovnováhy medzi zásadami a kyselinami).

Hodnota pH krvi je 7,4. Ako vyplýva z nasledujúcej stupnice pH prostredia, ľudská krv je veľmi mierne zásaditá.

Stupnica pH prostredia
Prostredie
pH
Kyslé
0 - 7
Neutrálne
7
Zásadité
7 - 14


Prekyslenie organizmu ohrozuje aj imunitný systém, často spôsobuje vznik baktérií a plesní v organizme. Môže spôsobovať svrbenie v hrdle, pálenie záhy, ospalosť, ťažie premýšľanie, problémy zaspať a nepokojný spánok. Ak trpíte nejakým z týchto problémov je veľká pravdepodobnosť, že máte prekyslený organizmus.

Pri prekyslení vznikajú v organizme plesne a baktérie ktoré vylučujú odpad, ktorý spôsobuje že nám váha robí vrásky. Väčšina potravín, ktoré konzumujeme, spôsobuje kyslosť, napríklad mäso, mliečne výrobky, ryža. Teda potraviny, ktoré každý človek či športovec má na svojom každodennom jedálnom lístku.

Pomer medzi zásaditými a kyslými potravinami by mal byť 4:1. Pri prekyslení by sme mali jesť zásadotvorné potraviny alebo prípravky z lekárne. Ale vo väčšine prípadov úplne postačí upraviť stravu. Teraz sa pozrieme na tie správne a nesprávne potraviny.

Vybrané zásadotvorné potraviny zdravej výživy
Zelenina uhorka, špenát, hlávkový šalát, paradajka, červená repa, mrkva, zemiak, kaleráb, biela kapusta, zeler, avokádo, karfiol, reďkovka
Ovocie sušené figy, hrozienka, pomaranče, citróny, grapefruity, hrozno, slivky, žltý melón, marhule, broskyne, jablká, hrušky, banány, ďatle, čerešne, jahody, ríbezle
Orechy a semená mandle, lieskové oriešky, mletý kokos, para orechy, gaštany, slnečnica
Obilniny pšeno, pohánka, naklíčená pšenica
Strukoviny fazuľa, sója, cícer
Mliečne výrobky jogurt so živou kultúrou, acidofilné mlieko, kefír
Iné hríby, väčšina bylinkových čajov, minerálna voda, mak, kvasnice


Vybrané neutrálne potraviny zdravej výživy
Voda
Rastlinné oleje
Med


Vybrané kyselinotvorné potraviny zdravej výživy
Zelenina cibuľa
Orechy a semená vlašské orechy, kešu orechy
Obilniny ovsené vločky, ryža, pšenica, celozrnný chlieb, celozrnná múka
Strukoviny hrach, šošovica
Mliečne výrobky pasterizované mlieko, syry (neúdené), tvaroh
Mäso hydina, ryby
Iné morská soľ


Skúste to!

Skúste byť dva dni do mesiaca prevažne na zásaditej strave. Aby sa telo očistilo a zlepšilo svoju pH. Na záver dodám moju skúsenosť. Mala som problém som spánkom, ospalosťou, častým pálením záhy, nedarilo sa mi zhodiť ani jedno kilo, hoci som dávala pozor na stravu a robila som pravidelne kardio. Na 2-3 dni som ráno namiesto cerealií s mliekom mala ovsenú kašu, vynechala som syry a jogurty. Mäso zostalo – človek potrebuje bielkoviny, a k nemu bola veľká porcia šalátu. A výsledok? Zabralo to. Čoskoro 1,5 kg dole a konečne sa mi darí zaspať.

Držím vám palce a verím, že sa vám podarilo odhaliť príčinu vašich problémov.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

chyby-ktorych-sa-dopustaju-ludia-na-prerusovanej-hladovkeChyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia na prerušovanej hladovke tri-diety-ktore-palia-tuky-a-umoznia-vam-jest-co-chceteTri diéty, ktoré pália tuky a umožnia vám jesť, čo chcete spoznajte-jedlo-ktore-vam-posilni-kosti-s-mliekom-nesuvisiSpoznajte jedlo, ktoré vám posilní kosti. S mliekom nesúvisí5-tipov-ktorymi-utlmite-chut-na-sladke5 tipov, ktorými utlmíte chuť na sladkézmeny-vo-vyzive-ktore-vas-ochrania-pred-chronickou-unavouZmeny vo výžive, ktoré vás ochránia pred chronickou únavou
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist