Pre ženy

Joga a jej skryté výhody

Autorka: Lucka  /   19. augusta 2017
Joga a jej skryté výhody
Joga je medzi ženami relatívne populárne forma cvičenia a so sebou prináša aj iné výhody ako rozvoj pružnosti, sily a rovnováhy. Pomáha aj zlepšovať stav vašej mysle a so sebou prináša aj iné výhody, na ktoré sa v tomto článku zameriame.

Lepšia nálada

Od nepamäti sa joga spájala s uvoľňovaním psychického napätia. Aj vedci Bostonskej univerzity dokázali, že ľudia, ktorí sa jej venovali 30 minút, mali v mozgu o 27 percent vyššiu úroveň chemikálie zlepšujúcej náladu ako tí, ktorí rovnaký čas venovali čítaniu knihy.

Lepšia pokožka

Stres a napätie môžu nepriaznivo vplývať aj na stav pokožky, či už sa jedná o akné alebo iné problémy. Štúdia Cornellovej univerzity odhalila, že osoby pod stresom majú nižšiu zotavovaciu odozvu pokožky a že joga, ako osvedčený eliminátor stresu, pomáha pokožke zotavovať sa rýchlejšie.

Lepší spánok

Ženy, ktoré mali problémy so spánkom, boli v Spojených štátoch amerických subjektom experimentu, ktorý sa snažil zistiť vplyv jogy na tento problém. Nakoniec sa ukázalo, že ak robili v priebehu dňa jogu a meditáciu, v noci sa kvalita ich spánku zlepšila.

Lepšie voľby jedla

Kto by nechcel žiť v svete, v ktorom nie ste svojím podvedomím nútené k sladkostiam a nezdravým jedlám. Venovanie sa joge však má podobný účinok a podľa štúdie zo Žurnálu americkej výživovej asociácie je spojené s lepšou kontrolou hmotnosti. Vedci zistili, že joga je spojená so zmysluplnejším vyberaním konzumovaných jedál.

Lepší sexuálny život

Americká štúdia zverejnená v Žurnále sexuálnej medicíny odhalila prospech jogy na zlepšenie sexuálneho života ženy. Testovacie subjekty mali meranú sexuálnu aktivitu po tom, čo sa 12 týždňov venovali cvičeniu jogy. Ženy pod 45 rokov zaznamenali najvyššie zlepšenie v kvalite orgazmu.

Letný režim, pôvodne z : 12.10.2013.