Dajte zbohom ochabnutým rukám! Skúste tieto skvelé cviky
Nefunguje vám dobre štítna žľaza? Prezradia to tieto príznaky
Ako vám obohatia tréning športové hodinky?
Tréning legendy XVI. – Shawn Ray a tréning nôh
Reklama
Tréning

Ako vybudovať povestné „véčko“?

ikonkaKaždý chlap, ktorý vstúpi do posilňovne, túži po tom, aby dosiahol hornú časť tela v tvare „V“. Tento klasický typ postavy je síce v miernom rozpore s kulturistickou postavou v tvare „X“, no pre bežným jedincov je vizitkou fyzickej zdatnosti a atraktívnosti. Muži si to uvedomujú, no i napriek tomu sa nie všetkým podarí želaný výsledok dosiahnuť.

Napriek tomu, že nechcete mať postavu v tvare „X“, kde budú mohutné aj nohy, musíte sa venovať aj ich rozvoju, hoci nemusíte to dotiahnuť až do rozmerov kulturistických extrémov. Pri tréningu nôh totiž zapájate aj hornú časť tela a takisto lepšie aktivujete hormóny, ktoré sú kľúčové pre všeobecný rast svalovej hmoty.

Vršok v tvare „povestného „véčka“ je potom výsledkom niekoľkých faktorov, ktoré vstupujú do hry. V prvom rade je dôležité podotknúť, že nie každý sa k nemu dopracuje ľahko, pretože veľa závisí aj od genetiky. Ak máte široký pás, budete ho dosahovať extrémne ťažko. Tí šťastlivci s úzkym pásom majú zase prácu uľahčenú. Všetko je to práve o pomere medzi pásom a ramenami.

Kľúčom k dosiahnutiu tejto postavy je tréning rozširujúci ramená a chrbát. Zároveň je však dôležité, že ak máte širší pás, mali by ste sa vyhýbať budovaniu hmoty v oblasti bokov a zároveň spáliť prebytočné tuky, ktoré ho ešte zúžia. Potom treba venovať poctivú prácu v tréningoch s činkami.

Ak chcete vytvoriť ilúziu „véčka“ musíte sa sústrediť na rozvoj všetkých troch hláv ramien, teda nesústrediť sa len na prednú a nerobiť len predpažovania a tlaky, ale zaradiť do tréningov aj cviky ako upažovanie, upažovanie v predklone či príťahy veľkej činky k brade.

Veľmi dôležitý je aj rozvoj chrbta. Napriek tomu, že cviky ako zhyby a sťahovanie kladky k hrudníku, sú zamerané na jeho šírku, treba sa venovať aj cvikom, ktoré rozvíjajú hrúbku chrbta. Prioritou by mali byť zhyby a príťahy veľkej činky v predklone.

Dosť ignorovanou svalovou hmotou v cesta za „véčkom“ sú tricepsy. Veľa ľudí kladie dôraz predovšetkým na bicepsy, ale ak sa zameriate na tricepsy, vaše ruky rásť rýchlejšie a opäť to podporí ilúziu užšieho pásu.

Pás znížite aj znížením telesného tuku, ako sme to už spomínali. Preto sa treba venovať aj aeróbnej aktivite. Dôležité je však pracovať aj na brušnom svalstve, aby ste mali pekne estetické brucho. Zabudnite však na šikmé skracovačky či úklony do strán. Tieto cviky len spôsobia, že váš pás bude širší.

Samozrejmosťou bude tréning hrudníka, ktorý vypracuje atraktívne prsné svalstvo, ale aj sa zúčastní na zlepšovaní stavu vášho chrbta či ramien, ktoré sú pre postavu v tvare „V“ najpodstatnejšie.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

ako-vam-obohatia-trening-sportove-hodinkyAko vám obohatia tréning športové hodinky? 18-veci-ktore-su-dokazom-toho-ze-vas-trening-funguje18 vecí, ktoré sú dôkazom toho, že váš tréning funguje!jednoduche-20-minutove-treningy-bruchaJednoduché 20-minútové tréningy bruchaurobte-tieto-veci-a-trening-bude-pre-vas-lahsiUrobte tieto veci a tréning bude pre vás ľahší vypracujte-si-naraz-biceps-i-triceps-tymto-treningomVypracujte si naraz biceps i triceps týmto tréningom
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist