Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
17 ľahkých spôsobov, ako si vytvoriť zdravšiu domácnosť
5 tréningov pre rozvoj hmoty vášho chrbta
Reklama
Tréning

Spáľte takmer 400 kalórii týmto tabata tréningom

Ak ste ešte nepočuli o tabate, tak sa čoskoro dozviete o tom, aký pozitívny vplyv môže mať na vašu kondíciu a snahu schudnúť. V tomto článku vám totiž prinášame tréning založený na tejto metóde, vďaka ktorému budete schopní spáliť takmer 400 kalórií.

O tabate sme už písali, ale v skratke vám ju predstavíme aj teraz. Ide o vysoko intenzívny intervalový protokol pochádzajúci z Japonska, pri ktorom v priebehu štyroch minút absolvujete osem sérií daného cviku. Každý vykonávate v maximálnej intenzite 20 sekúnd a potom nasleduje pauza 10 sekúnd.

Efektívnosť takéhoto tréningu potvrdzujú aj vedecké štúdie. A jedna sa pokúsila zistiť vplyv štyroch cyklov tabaty na subjekty experimentu. Výskumníci Wisconsinskej univerzity zistili, že takýto tréning viedol k spáleniu 240 až 360 kalórií.

Dnešný tréning bude inšpirovaný práve týmto výskumom. Dôležité je však nevyhnutné dodať, že ho nemožno vykonávať viac ako dva až trikrát týždenne, pretože je potrebné medzi tréningami dovoliť telu regenerovať 48 až 72 hodín.

Celý tréning začína piatimi minútami zahriatia a nasleduje štyrmi cyklami tabaty. Medzi nimi je jednominútový oddych a po ich skompletizovaní sa ďalších 10 minút venuje ľahšej aeróbnej aktivite („cool-down“), ktorou telo plynule prejde blízko k oddychovému stavu.

Rozpis jednotlivých kôl (cyklusov) nájdete nižšie. Každý cyklus tabaty pozostáva zo štyroch cvikov, ktoré sa robia v dvoch sériách. Najlepšie je vykonať vždy jednu sériu jedného cviku a pokračovať na ďalší cvik. Keď odcvičíme všetky štyri cviky, zopakujeme to celé ešte raz. V druhom kole sa to isté urobí s ďalším balíkom cvikov. Tretie a štvrté kolo sú už len opakovania prvého, resp. druhého cyklu.

1. a 3. KOLO
2 série skákania cez švihadlo
2 série príťahov kolien v sede
2 série jumping jacks
2 série kľukov

2. a 4. KOLO
2 série angličákov (burpees)
2 série skracovačiek s vytáčaním
2 série výskokov na lavičku
2 série drepov

Tréning v praxi: 5 minút zahriatie, 1. kolo tabaty, minúta prestávky, 2. kolo tabaty, minúta prestávky, 3. kolo tabaty, minúta prestávky, 4. kolo tabaty, 10 minút „cool-down“. ?

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

5-treningov-pre-rozvoj-hmoty-vasho-chrbta5 tréningov pre rozvoj hmoty vášho chrbtaako-co-najviac-znizit-potreningovu-bolest-svalovAko čo najviac znížiť potréningovú bolesť svalov?totalny-treningovy-program-pre-rychle-chudnutieTotálny tréningový program pre rýchle chudnutie chcete-ziskat-z-klukov-viac-robte-tieto-veciChcete získať z kľukov viac? Robte tieto veci budujte-svaly-s-jednoruckami-a-tymto-kruhovym-treningomBudujte svaly s jednoručkami a týmto kruhovým tréningom
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist