Dajte zbohom ochabnutým rukám! Skúste tieto skvelé cviky
Nefunguje vám dobre štítna žľaza? Prezradia to tieto príznaky
Ako vám obohatia tréning športové hodinky?
Tréning legendy XVI. – Shawn Ray a tréning nôh
Reklama
Tréning

Kedy cvičíte až príliš veľa a ako dlho je správne cvičiť?

ikonkaMnoho z nás má cvičenie v obľube. Pre niektorých sa však stáva posadnutosťou. A to aj vďaka faktu, že počas cvičenia telo vyplavuje do nášho mozgu endorfíny. To sa môže pretaviť až do závislosti. Ale ako budeme vedieť, či necvičíme až príliš veľa?

Vo všeobecnosti sú dve otázky, ktoré vám pomôžu zistiť, či ste na cvičení závislí. Ak na ne odpoviete „áno“, je čas, aby ste trošku zvoľnili. Otázka č.1: Vynechávate sociálne udalosti kvôli cvičeniu? Otázka č.2: Ste takí ubolení, že z vašej obľúbenej aktivity čerpáte menej ako obvykle?

Nanešťastie, príliš veľa cvičenia nie je dobrá správa pre vaše telo. Dokonca je to až také zlé, že sa všetky pozitívny výhody trénovania začnú meniť na negatívne. Keďže svaly neustále vystavujete záťaži, nebudú sa schopné včas zotavovať, čo môže viesť k strate svalovej hmoty. Telo bude takisto zmätené a začne spomaľovať váš metabolizmus, vďaka čomu budete omnoho ťažšie spaľovať tuky. Dokonca ich môžete aj naberať. A príkladov je viacej.

-- pozri aj: Pretrénovanie – vážne alebo preceňované?

Mnoho ľudí navyše cvičí viac ako by malo, pretože vidia súvislosť medzi časom a výsledkami. Aj pri cvičení však platí, že treba robiť všetko s mierou. Príliš málo ani príliš veľa času nie je tou najlepšou cestou k dosiahnutiu svojich cieľov.

Ako dlho cvičiť?

Je veľmi komplikované určiť, aké množstvo času je pre cvičenie to správne. Táto premenná totiž závisí od samotného jedinca, keďže ľudia sú odlišní. Preto u každého platí iné a nie je jedno číslo správne pre všetkých.

Vo väčšine prípadov je cvičenie do 60 až 90 minút vo väčšom počte dní týždňa akceptovateľné a zdravé pre väčšinu ľudí, ktorí tak budú mať čas na zotavenie a rast svalov. Športovci však sú schopný trénovať aj dlhšie a nemajú problém. Preto treba zohľadniť aj vašu kondíciu, životný štýl, zdravie a iné kritéria.

Je však dôležité nájsť svoj balans. Cvičiť by ste mali s tým, že si tréning užijete a zároveň ním posilnite svoje zdravie. Nemôžete dovoliť, aby ste si cvičením ubližovali. Mali by ste cvičiť s určitou pestrosťou, aby sa telo nezvyklo. Čas treba venovať činkám, aeróbnym aktivitám i strečingu.

Snažte sa jeden tréning odcvičiť do 60 minút, medzi rovnakými partiami si nechajte aspoň deň voľna a pri správnej intenzite budete v poriadku. Časom sami spoznáte svoje telo a prídete na to, čo vám najviac vyhovuje. A nezabudnite, že dve hodiny cvičenia nemusia mať rovnako pozitívny vplyv ako jedná hodina.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

ako-vam-obohatia-trening-sportove-hodinkyAko vám obohatia tréning športové hodinky? 18-veci-ktore-su-dokazom-toho-ze-vas-trening-funguje18 vecí, ktoré sú dôkazom toho, že váš tréning funguje!jednoduche-20-minutove-treningy-bruchaJednoduché 20-minútové tréningy bruchaurobte-tieto-veci-a-trening-bude-pre-vas-lahsiUrobte tieto veci a tréning bude pre vás ľahší vypracujte-si-naraz-biceps-i-triceps-tymto-treningomVypracujte si naraz biceps i triceps týmto tréningom
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist