Suplementy

Recenzia: 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition

05. februára 2014
Recenzia: 100% Whey Protein Professional od Scitec Nutrition
Náš web funguje už takmer jeden rok a počas tohto obdobia si vybudoval silnú základňu návštevníkov, ktorým teraz premiérovo prinášame recenziu konkrétneho doplnku výživy. Ako prvý prichádza na rad srvátkový proteín 100% Whey Protein Professional od spoločnosti Scitec Nutrition.

Pri recenzii sme sledovali hlavne jeho zloženie, rozpustnosť a chuť. Vďaka e-shopu Bestform sme mohli otestovať päť príchutí – banán, vanilka s lesnou zmesou, čokoláda s kokosom, čokoláda s orieškami a jahoda s bielou čokoládou.

Zloženie

Samotný doplnok sa radí medzi popredné srvátkové doplnky a okrem samotných bielkovín obsahuje aj zmes aminokyselín (vrátane leucínu), tráviace enzýmy a dokonca v dostatočnej miere glutamín (4,4 g na jednu dávku). Nájdeme v ňom aj taurín. Neobsahuje aspartam, čo je jedno z najnebezpečnejších umelých sladidiel.

Jedná dávka (30g) podľa informácií výrobcu obsahuje 22 gramov bielkovín, 3,8 gramu sacharidov (1,5 g cukru) a 1,5 gramu tukov, čo sa odzrkadľuje na obsahu 117 kalórií. Nájdeme v nej aj 7 % odporúčaného denného príjmu draslíka. Produkt sa hodí do objemovej prípravy, ale ako vysokopercentný proteín je pre nižší obsah sacharidov vhodný aj do diéty.

Rozpustnosť a chuť

S rozpustnosťou nebol pri testovaní žiaden väčší problém, nebol príliš penivý a mal jemne krémovú textúru aj v kombinácii s vodou. V šejkri sa proteín rozpustí ľahko a za veľmi krátko dobu. Pri miešaní v pohári sa rozpustil tiež veľmi dobre, ale keďže už sme zažili aj lepšiu rozpustnosť pri miešaní lyžičkou, tak sme mu v tomto plný počet bodov dať nemohli. Ale bol veľmi blízo.

Chuť je veľmi subjektívna záležitosť, ale možno povedať, že ak už máte za sebou niekoľko druhou proteínov, tak tento vás v tomto ohľade nesklame. Testovali sme päť vyššie spomínaných príchutí a všetky boli lahodné. O trochu viac nám chutili pri miešaní vo vode, ale aj v mlieku bola ich chuť nadštandardná. Ak by sme ich mali zoradiť, tak čokoládové príchute boli najlepšie, nasledované vanilkou s lesnou zmesou a jahodou s bielou čokoládou. Na konci bol banán. Je však jeden z tých lepších, ktoré sme mali doteraz možnosť okoštovať.

Balenie a cena

Výrobca pripravil tri alternatívy produktu a ešte oveľa viac príchutí, ako sme mali k dispozícii na testovanie. Najmenšie balenie obsahuje 920 g produktu, stredne veľké 2350 g a najväčšie vám príde v 5kg kýbli. Cenovo najvýhodnejšie z týchto alternatív je najväčšie balenie.

V porovnaní s inými produktmi na trhu je jeho cena o trochu vyššia a hoci môžeme pri ňom skonštatovať, že sa kvalitu sa platí, určite by mohla byť vzhľadom na svoje zloženie o kúsok nižšia.

Hodnotenie a verdikt

Zloženie: *****
Chuť: *****
Rozpustnosť: *****
Pomer cena/kvalita: *****
Celkové hodnotenie: *****

Odporučili by sme vám doplnok kúpiť?
Ak vás zaujal, tak vás od neho odhovárať nebudeme. Z hľadiska kvalitatívneho kúpu odporúčame a ak chcete doplnok kúpiť výhodnejšie, objednajte si ho na internetovom obchode Bestform, ktorý vám ponúkne výhodnú cenu a kvalitné služby.