Suplementy

Recenzia: Pow3rd! 2.0 od Scitec Nutrition

19. februára 2014
Recenzia: Pow3rd! 2.0 od Scitec Nutrition
Po dvoch týždňoch prichádzame s ďalšou recenziou konkrétneho doplnku výživy. Minule sme si predstavili proteín od firmy Scitec Nutrition, a teraz jej portfólio neopustíme a zameriame sa na produkt s výstižným názvom Pow3rd 2.0.

Ide o predtréningový stimulant z dielne renomovanej firmy, ktorého zloženie je jednoduché, ale efektívne. Testovali sme ho v priebehu päťdňového obdobia.

Zloženie

Jedna dávka obsahuje 7 gramov doplnku, ktorý je zložený zo špeciálnej zmesi, v ktorej dominuje sedem zložiek. Podľa údajov výrobcu v nej nájdeme 200 mg kofeínu, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou stimulantov. Obsahuje aj dobre známy kreatín monohydrát či citrulín malát. Ďalej sú v nej beta-alanín, arginín alfa-ketoglutarát, L-cartinín a extrakt z rozchodnice ružovej (Rhodiola rosea), ktorý redukuje fyzické i psychické stresové pôsobenie.

Pri pohľade na zloženie vidno, že produkt má všetko podstatné, čo by predtréningový suplement mal mať a neobsahuje prebytočný cukor. Existujú však aj doplnky s lepšou kombináciou ingrediencií.

Rozpustnosť a chuť

Produkt je veľmi dobre rozpustný, nebudete s tým mať žiadne problémy. Jedna dávka sa mieša v 250 ml vody a užíva sa 30-60 minút pred tréningom alebo keď potrebujete zvýšiť energiu a koncentráciu.

Výrobca prišiel na trh s troma príchuťami – čerešňa, jablko a hruška. My sme mali k dispozícii od e-shopu Bestform posledné dve. Obe boli chutné, jemne trpké a dosť osviežujúce, čo pred tréningom oceníte.

Účinok

Po podaní doplnku sa neobjavili žiadne žalúdočné ťažkosti. Prvé účinky bolo poznať už do 15 minút. Okrem príchodu novej energie bolo cítiť aj veľmi dobré napumpovanie, ktoré by mohlo byť silnou stránkou tohto doplnku. Energia bola dostatočná na absolvovanie hodinu trvajúceho posilňovacieho tréningu. Skutočne bol účinok cítiť, no neskúsení cvičenci by mohli mať tendenciu účinok ešte pred kúpou preceňovať.

Čo sa týka sústredenia, tam produkt až tak nežiaril. Celkovo však išlo o solídnu predtréningovú pumpu, či už ste boli pred tréningom v plnej sile alebo unavení. Vyskúšali sme tréning svieži, nevyspatí i po rôznych vybavovaniach po meste v priebehu dopoludnia. Vo všetkých prípadoch pomohol, hoci sme mali dojem, že účinok v posledný deň akoby zoslabol.

Balenie a cena

Doplnok sa predáva v 350g balení, v ktorom je obsiahnutých 50 dávok. K dispozícii sú spomínané tri príchute. Cenová politika je jednou z výhod tohto produktu, pretože sa radí medzi tie dostupnejšie v tejto kategórii.

Hodnotenie a verdikt

Zloženie: *****
Chuť: *****
Rozpustnosť: *****
Účinok: *****
Pomer cena/kvalita: *****
Celkové hodnotenie: *****

Odporučili by sme vám doplnok kúpiť?
Ak hľadáte predtréningový stimulant v prijateľnej cene, tak vám produkt odporúčame. Ak ste ale ochotní si priplatiť za ešte lepší doplnok, potom si radšej zvoľte tú cestu. Ak ste si vybrali Pow3rd! 2.0, tak ho výhodne môžete zakúpiť v e-shope Bestform. Nájdete v ňom aj množstvo iných doplnkov.