InstagramFacebookYoutube
Tréning

Päť krokov k štíhlemu telu

13. júla 2020
Päť krokov k štíhlemu telu
Môžete mať radi zdvíhanie činiek a výzvu, ktoré pred každým tréningom pred vami stojí. Len málo ľudí však obľubuje kardio tréning, ktorý je však veľmi dôležitý v ceste za chudnutím. Nemusíte ho pritom robiť hodinu v kuse. V tomto článku vám poodhalíme päť krokov, ktoré cestu za štíhlym telom zefektívnia.

1. Oddeľte kardio od dvíhania činiek

Ak sa venujete posilňovaniu, tak vás možno napadlo spojiť silový tréning s kardiom. Absolvovať ho pred alebo po posilňovaní. Mali by ste ho však od dvíhania činiek oddeliť a v v ideálnom prípade sa mu venovať vo voľné dni. Ak ich chcete v jeden deň, tak jednému sa venujte ráno a druhému popoludní. Snažte sa však pri kardiu nezaťažovať partie, ktoré v ten deň precvičujete aj s činkami. Nie je dobrý myšlienka po tréningu nôh zaradiť rotoped.

2. Zmeňte svoj cyklus

Ani činky nedvíhate rovnakým spôsobom celý rok vkuse. Prečo teda neustále využívať rovnakú frekvenciu, intenzitu a dĺžku kardiovaskularného tréningu? Keď sa snažíte schudnúť, venujte mu čas tri až päťkrát týždenne a uistite sa, že máte v pláne dostatočnú pestrosť. Jeden deň môžete behať 35 minút, druhý využívať kratší vysoko intenzívny intervalový tréning, ďalší venovať stacionárnemu bicyklu, ďalší plávaniu atď.

Článok pokračuje pod reklamou


3. Vyberte si cestu väčšieho odporu

Zvýšením intenzity kardio tréningu zlepšíte aj jeho výsledky. Ak radi bicyklujete na rotopede, zvoľte si vyšší stupeň náročnosti. Ak radi beháte na bežiacom páse, nastavte si vyššie jeho sklon. Ak tieto činnosti robíte radi vonku, využite na ne kopec. Nechoďte však až do situácie, kedy vám taký tréning negatívne ovplyvní ďalšiu návštevu posilňovne.

4. Minimalizujte zaťaženie svalov

Ak cvičíte s činkami a pridáte k tomu kardio, tak by ste mali zvoliť aspoň také, ktoré má na telo najmenší vplyv. To si totiž dosť vytrpí aj pri samotnom posilňovaní, kedy dostávajú svaly zabrať. Kardio by teda malo byť také, aby ste minimalizovali mikrotraumy v svaloch – malé poškodenie svalových vlákien, ktoré sú súčasťou procesu budovania svalov a je potrebné ich zaceliť pred ďalším tréningom. Problémy môže spôsobovať behanie na betóne či skákanie cez švihadlo. Najlepšie voľby sú plávanie, eliptický trenažér či bicykel.

5. Ignorujte zónu pálenia tukov

To, že potrebujete cvičiť 20 minút, aby ste začali spaľovať tuky, je jednoducho len mýtus. Aj zaužívané tvrdenie, že potrebujete byť v zóne medzi 60 až 80 percentami vášho maximálneho srdcového tepu ignorujte. Vaše telo využíva energiu neustále počas tréningu a najefektívnejšie sa v tomto smere javiac vysoko intenzívne intervalové tréningy. Zlepšia vašu kondíciu, posilnia srdce a zaručia viac spálených kalórií.

Letný režim, pôvodne z 20.02.2014.


Zdieľaj na FB Zdieľať na Facebooku

Užitočné nástroje

Výpočet: Index telesnej hmotnosti (BMI)Výpočet BMIVýpočet: Maximálna váha pre 1 opakovanieVýpočet maximálkyVýpočet: Bazálny metabolizmusVýpočet BMREnergetické tabuľkyEnergetické tabuľky
Vylúčenie zodpovednosti:
Informácie uverejnené v článkoch nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
SlovakFitness.sk je online magazín, ktorý začal v roku 2013 s cieľom pomôcť svojim návštevníkom vybudovať krajšie telo, lepšie zdravie a vyššie sebavedomie.

© 2013 - 2024 SlovakFitness.sk

InstagramFacebookYoutube
SlovakFitness.sk
TOPlist