5 zdravých jedál, s ktorými to môžete prehnať
Tréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?
Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Reklama
Suplementy

Recenzia: 100% Milk Complex od Scitec Nutrition

ikonkaAk sa venujete cvičeniu alebo inému športu, pre lepšiu generáciu a rast svalov sú základom bielkoviny. Ak ich nedostanete dostatok zo stravy, pohodlným riešením sú doplnky výživy. V tejto recenzii sa zameriame práve na jeden z nich.

Tak ako doteraz, zostaneme pri značke Scitec Nutrition. Predstavíme vám viaczložkový proteín 100 Milk Complex, ktorý nám na test venoval elektronický obchod s doplnkami výživy Bestform. Je vhodný do „objemovky“, rovnako ako aj do rysovacej fázy.

Zloženie

Proteín je založený na komplexe bielkovín z mlieka (v pomere 80 % kazeínu a 20% srvátky) a srvátky (prevažne srvátkový koncentrát, ale aj instantný izolát). Vďaka tomu sa zaisťuje postupnejšie uvoľňovanie aminokyselín počas niekoľkých hodín. K tomu výrobok obsahuje aj leucín, glutamín a taurín, ako aj tráviace enzýmy, ktoré využitie aminokyselín zefektívňujú.

Jedna 30g dávka predstavuje 115 kalórií. Bielkoviny by mali podľa výrobcu tvoriť 22,5 g, sacharidy 3 g a tuky 1,5 g. Špeciálny mix aminokyselín (leucín, glitamín, taurín) tvorí 1350 mg. Z jednej dávky tak dostanete pomerne dobré zastúpenie živín potrebných po cvičení. Ide aj o dobré doplnenie bielkovín počas dňa.

Rozpustnosť a chuť

S rozpustnosťou proteínu nebol problém ani v kombinácii s mliekom ani s vodou. Jedna odmerka sa mieša v 250 ml tekutiny. V šejkri problém s miešaním nebol a dokonca sa ľahko dal zmiešať aj v pohári s lyžičkou, hoci poznáme v tomto smere aj lepšie produkty. Hrudky sa nerobili.

Produkt má klasickú čokoládovú príchuť, ktorá je vskutku chutná. Je to subjektívny názor, ale o čosi menej (najmenej zo všetkých troch) nám chutilo granátové jablko s bielou čokoládou, ktoré však môže byť spestrením, ak stále dokola prijímate rovnaké príchute. Milo nás prekvapila výrazná príchuť pistácie s mliečnou čokoládou, ktorá sa dá porovnať s chuťou talianskej zmrzliny. Chute vynikli hlavne pri miešaní vo vode.

Balenie a cena

Scitec Nutrition pripravil 100% Milk Complex v troch veľkostiach. V dózach kúpite balenia vo veľkosti 920 gramov a 2350 gramov. Tie vystačia na 30, resp. 78 dávok. V peknom kýbliku si potom môžete kúpiť aj najekonomickejšiu 5kg alternatívu s obsahom 166 dávok. K dispozícii sú tri príchute – belgická čokoláda, pistácia s bielou čokoládou a granátové jablko s bielou čokoládou.

Najviac sa cenovo oplatí najväčšie balenie a celkovo pri porovnaní s inými produktmi je cena zodpovedajúca kvalite. V tomto smere teda nie sú žiadne výhrady, hoci platí, že existujú aj lacnejšie – ale aj drahšie – alternatívy.

Hodnotenia a verdikt

Zloženie: *****
Chuť: *****
Rozpustnosť: *****
Pomer cena/kvalita: *****
Celkové hodnotenie: *****

Odporučili by sme vám doplnok kúpiť?
Scitec Nutrition vyrába kvalitné proteíny, ktorých sa netreba obávať a je tomu tak aj v tomto prípade. 100% Milk Complex je v celkovom ponímaní decentným viaczložkovým proteínom, ktorý so sebou prináša aj dve menej typické chute na spestrenie. Veľké medzery nemá, a tak ak váhate, kúpu odporúčame. Napríklad aj na e-shope Bestform.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

aky-je-najlepsi-doplnok-vyzivy-pre-zvysenie-koncentracie-a-intenzityAký je najlepší doplnok výživy pre zvýšenie koncentrácie a intenzity? najpopularnejsie-clanky-roka-2017-o-suplementochNajpopulárnejšie články roka 2017 o suplementochdoplnky-vyzivy-ktore-vam-pomozu-v-boji-s-vianocnym-priberanimDoplnky výživy, ktoré vám pomôžu v boji s vianočným priberanímaky-je-rozdiel-medzi-srvatkovym-a-sojovym-proteinom-co-ziskate-ich-spojenimAký je rozdiel medzi srvátkovým a sójovým proteínom? Čo získate ich spojením?pat-suplementov-pre-rychly-narast-svalovej-hmotyPäť suplementov pre rýchly nárast svalovej hmoty
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist