Suplementy

Recenzia: 100% Milk Complex od Scitec Nutrition

30. apríla 2014
Recenzia: 100% Milk Complex od Scitec Nutrition
Ak sa venujete cvičeniu alebo inému športu, pre lepšiu generáciu a rast svalov sú základom bielkoviny. Ak ich nedostanete dostatok zo stravy, pohodlným riešením sú doplnky výživy. V tejto recenzii sa zameriame práve na jeden z nich.

Tak ako doteraz, zostaneme pri značke Scitec Nutrition. Predstavíme vám viaczložkový proteín 100 Milk Complex, ktorý nám na test venoval elektronický obchod s doplnkami výživy Bestform. Je vhodný do „objemovky“, rovnako ako aj do rysovacej fázy.

Zloženie

Proteín je založený na komplexe bielkovín z mlieka (v pomere 80 % kazeínu a 20% srvátky) a srvátky (prevažne srvátkový koncentrát, ale aj instantný izolát). Vďaka tomu sa zaisťuje postupnejšie uvoľňovanie aminokyselín počas niekoľkých hodín. K tomu výrobok obsahuje aj leucín, glutamín a taurín, ako aj tráviace enzýmy, ktoré využitie aminokyselín zefektívňujú.

Jedna 30g dávka predstavuje 115 kalórií. Bielkoviny by mali podľa výrobcu tvoriť 22,5 g, sacharidy 3 g a tuky 1,5 g. Špeciálny mix aminokyselín (leucín, glitamín, taurín) tvorí 1350 mg. Z jednej dávky tak dostanete pomerne dobré zastúpenie živín potrebných po cvičení. Ide aj o dobré doplnenie bielkovín počas dňa.

Rozpustnosť a chuť

S rozpustnosťou proteínu nebol problém ani v kombinácii s mliekom ani s vodou. Jedna odmerka sa mieša v 250 ml tekutiny. V šejkri problém s miešaním nebol a dokonca sa ľahko dal zmiešať aj v pohári s lyžičkou, hoci poznáme v tomto smere aj lepšie produkty. Hrudky sa nerobili.

Produkt má klasickú čokoládovú príchuť, ktorá je vskutku chutná. Je to subjektívny názor, ale o čosi menej (najmenej zo všetkých troch) nám chutilo granátové jablko s bielou čokoládou, ktoré však môže byť spestrením, ak stále dokola prijímate rovnaké príchute. Milo nás prekvapila výrazná príchuť pistácie s mliečnou čokoládou, ktorá sa dá porovnať s chuťou talianskej zmrzliny. Chute vynikli hlavne pri miešaní vo vode.

Balenie a cena

Scitec Nutrition pripravil 100% Milk Complex v troch veľkostiach. V dózach kúpite balenia vo veľkosti 920 gramov a 2350 gramov. Tie vystačia na 30, resp. 78 dávok. V peknom kýbliku si potom môžete kúpiť aj najekonomickejšiu 5kg alternatívu s obsahom 166 dávok. K dispozícii sú tri príchute – belgická čokoláda, pistácia s bielou čokoládou a granátové jablko s bielou čokoládou.

Najviac sa cenovo oplatí najväčšie balenie a celkovo pri porovnaní s inými produktmi je cena zodpovedajúca kvalite. V tomto smere teda nie sú žiadne výhrady, hoci platí, že existujú aj lacnejšie – ale aj drahšie – alternatívy.

Hodnotenia a verdikt

Zloženie: *****
Chuť: *****
Rozpustnosť: *****
Pomer cena/kvalita: *****
Celkové hodnotenie: *****

Odporučili by sme vám doplnok kúpiť?
Scitec Nutrition vyrába kvalitné proteíny, ktorých sa netreba obávať a je tomu tak aj v tomto prípade. 100% Milk Complex je v celkovom ponímaní decentným viaczložkovým proteínom, ktorý so sebou prináša aj dve menej typické chute na spestrenie. Veľké medzery nemá, a tak ak váhate, kúpu odporúčame. Napríklad aj na e-shope Bestform.