5 zdravých jedál, s ktorými to môžete prehnať
Tréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?
Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Reklama
Motivácia

Arnold Schwarzenegger: Šampiónom vďaka Joe Weiderovi

Každú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias. Dnes sme plánovali zverejniť niečo iné, no zareagujeme na nedávnu smutnú zvesť a budeme sa venovať mužovi, ktorý pomohol urobiť z Arnolda Schwarzeneggera legendu.

Týmto mužom bol niekdajší kulturista z kanadského Montrealu Joe Weider, ktorý spopularizoval kulturistiku a stal sa veľkou postavou tohto športu až do svojej smrti. Tá prišla v poslednú sobotu, 23. marca, kedy vo veku 93 rokov podľahol srdcovému zlyhaniu.

Weider sa koncom 60. rokov 20. storočia pokúsil urobiť z mladého neznámeho rakúskeho kulturistu šampióna a dokonca mu chcel získať úlohu vo filme Herkules v New Yorku, hoci vtedy dvadsaťdvaročný Arnold vedel po anglicky len s veľkými ťažkosťami. Svoje úlohy splnil.

Schwarzenegger úlohu vo filme získal a potom vďaka podpore zo strany Weidera sa stal často medializovaný v magazínoch, ktoré vydával podnikavý Kanaďan. Ten tiež Arnolda zásoboval doplnkami vlastnej značky a staral sa oňho skoro ako o svojho syna. Nakoniec z neho urobil najväčšieho kulturistu všetkých čias.

„Vedel som o Joe Weiderovi dlho predtým, ako som sa s ním stretol,“ skonštatoval Schwarzenegger. „Naučil nás, že cez tvrdú prácu a tréning by sa z nás všetkých mohli stať šampióni. Keď som bol mladý chlapec v Rakúsku, jeho časopisy mi boli inšpiráciou a návodom k tomu, aby som sa snažil posúvať svoje hranice. Veľmi málo ľudí sa môže pochváliť, že malo vplyv na tak veľa ľudí ako Joe, ktorý tak robil prostredníctvom svojich časopisov, suplementov, tréningového vybavenia a jeho srdečnej osobnosti.“

Weider vyrástol na uliciach Montrealu v čase hospodárskej krízy. Školu opustil, aby predával ovocie a zeleninu. Jeho mala postava však na to nebola zvyknutá, a tak ju začal pretvárať posilňovaním. Činky si pritom vyrábal sám, začal sa vzdelávať a nakoniec spolu s bratom Benom začal vydávať svoj prvý časopis. Postupne vytvorili kulturistické impérium, ktoré okrem časopisov vyrába doplnky, náčinia a organizuje popredné kulturistické súťaže.

Weider bol dvakrát ženatý. S prvou manželkou Vicky mal jednu dcéru, ktorá mu priviedla tri vnúčatá. V roku 1961, rok po rozvode, si zobral za manželku Betty, s ktorou žil až do svojho skonania. Česť jeho pamiatke.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Ďalšie časti seriálu:

arnold-schwarzenegger-ako-sa-stal-kulturistomArnold Schwarzenegger: Ako sa stal kulturistom?arnold-schwarzenegger-prve-vitazstva-a-odchod-do-usaArnold Schwarzenegger: Prvé víťazstvá a odchod do USAarnold-schwarzenegger-sumar-kulturistickych-uspechovArnold Schwarzenegger: Sumár kulturistických úspechovarnold-schwarzenegger-pumping-ironArnold Schwarzenegger – Pumping Iron arnold-schwarzenegger-sest-tajomstiev-uspechuArnold Schwarzenegger – Šesť tajomstiev úspechuarnold-schwarzenegger-arnoldove-tlakyArnold Schwarzenegger – Arnoldove tlakyarnold-schwarzenegger-ako-skoncil-vo-vojenskom-vazeniArnold Schwarzenegger - Ako skončil vo vojenskom väzení? arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-1Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 1arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-2Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 2arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-3Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 3arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-3Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 3 arnold-schwarzenegger-5-tipov-pre-uspesny-zivotArnold Schwarzenegger: 5 tipov pre úspešný život recenzia-knihy-total-recall-od-arnolda-schwarzeneggeraRecenzia knihy Total Recall od Arnolda Schwarzeneggeraarnold-schwarzenegger-jeho-prvy-trening-hrudnikaArnold Schwarzenegger: Jeho prvý tréning hrudníka arnold-schwarzenegger-trening-bicepsovArnold Schwarzenegger: Tréning bicepsovarnold-schwarzenegger-trening-chrbtaArnold Schwarzenegger: Tréning chrbta arnold-schwarzenegger-trening-nohArnold Schwarzenegger – Tréning nôharnold-schwarzenegger-trening-tricepsovArnold Schwarzenegger – Tréning tricepsovarnold-schwarzenegger-tipy-pre-trening-ramienArnold Schwarzenegger – Tipy pre tréning ramien arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-1Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 1 arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-2Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 2
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist