Vypracujte si nohy týmito 5 cvikmi bez použitia činiek
Doplnky výživy, ktoré vám pomôžu v boji s vianočným priberaním
Sacharidy – sú zlé alebo dobré?
Pravda o počtoch opakovaní a ich úlohe pri raste svalov
Reklama
Zaujímavosti

Veľa televízie spôsobuje deťom antisociálne problémy

ikonkaVedecká štúdia zverejnená v pondelok tvrdí, že príliš veľa televízie u päťročných detí spôsobuje antisociálne problémy v neskoršom veku. Pridružuje sa tak k mnohým výskumom, ktoré poukazujú na nepriaznivé vplyvy televízie na deti.

Vedci zistili, že ak deti vo veku piatich rokov sledovali televíziu tri a viac hodín denne, boli o niečo náchylnejšie ku krádežiam, bitkárskym prejavom a iným neprimeraným správaniam vo veku siedmich rokov.

Štúdium, ktoré analyzovalo informácie zhromaždené od 11 000 detí narodenými medzi rokmi 2000 a 2002 vo Veľkej Británii, tiež poukázalo na to, že hrania počítačových hier nemalo taký nepriaznivý vplyv na detské správanie.

Táto analýza odhalila, že dve tretiny päťročných detí sledujú televíziu hodinu až tri denne, 15 % z nich sleduje viac ako tri hodiny a menej ako 2 % televíziu vôbec nesledujú. Len 3 % z týchto detí pritom trávilo viac ako tri hodiny hraním počítačových hier.

Zistenia spolu s predošlými výskumami ukazujú, že príliš veľa sledovania televízie u detí môže mať negatívne vplyvy pri ich psychickom zdraví. Rodičia, ktorí obmedzujú deťom televíziu, teda robia správnu vec.

Článok bol pôvodne vydaný: 30.3.2013Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

dietne-napoje-toto-robia-vasmu-teluDiétne nápoje? Toto robia vášmu telu sportove-hodinky-potrebujete-ich-pri-cviceniŠportové hodinky: Potrebujete ich pri cvičení?akymi-sposobmi-zvysuje-cvicenie-sebadoveruAkými spôsobmi zvyšuje cvičenie sebadôveru? co-rozhoduje-o-tom-ako-velmi-sa-potiteČo rozhoduje o tom, ako veľmi sa potíte?ake-su-tajomstva-ludi-ktori-sa-dozivaju-viac-ako-90-rokovAké sú tajomstvá ľudí, ktorí sa dožívajú viac ako 90 rokov?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist