Arnold Schwarzenegger – Tipy pre tréning ramien
Doplnky výživy proti striám
Aké pravidlá výživy by mal dodržiavať vytrvalostný športovec?
Kruhový tréning – tréningový program pre vás
Reklama
Zaujímavosti

Veľa televízie spôsobuje deťom antisociálne problémy

ikonkaVedecká štúdia zverejnená v pondelok tvrdí, že príliš veľa televízie u päťročných detí spôsobuje antisociálne problémy v neskoršom veku. Pridružuje sa tak k mnohým výskumom, ktoré poukazujú na nepriaznivé vplyvy televízie na deti.

Vedci zistili, že ak deti vo veku piatich rokov sledovali televíziu tri a viac hodín denne, boli o niečo náchylnejšie ku krádežiam, bitkárskym prejavom a iným neprimeraným správaniam vo veku siedmich rokov.

Štúdium, ktoré analyzovalo informácie zhromaždené od 11 000 detí narodenými medzi rokmi 2000 a 2002 vo Veľkej Británii, tiež poukázalo na to, že hrania počítačových hier nemalo taký nepriaznivý vplyv na detské správanie.

Táto analýza odhalila, že dve tretiny päťročných detí sledujú televíziu hodinu až tri denne, 15 % z nich sleduje viac ako tri hodiny a menej ako 2 % televíziu vôbec nesledujú. Len 3 % z týchto detí pritom trávilo viac ako tri hodiny hraním počítačových hier.

Zistenia spolu s predošlými výskumami ukazujú, že príliš veľa sledovania televízie u detí môže mať negatívne vplyvy pri ich psychickom zdraví. Rodičia, ktorí obmedzujú deťom televíziu, teda robia správnu vec.

Článok bol pôvodne vydaný: 30.3.2013

Oznam: Od 1. júla do 31. augusta vám budeme prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už pomaly zabudnuté v archíve. Úplne nové články prídu na rad opäť od 1. septembra.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

chodza-ma-rovnaky-vplyv-na-zdravie-srdca-ako-behChôdza má rovnaký vplyv na zdravie srdca ako behsport-vs-sperky-skutocne-musime-odkladat-vsetky-ozdoby-pocas-sportovaniaŠport vs. šperky - skutočne musíme odkladať všetky ozdoby počas športovania?bojite-sa-porazky-pite-zeleny-caj-alebo-kavuBojíte sa porážky? Pite zelený čaj alebo kávu ako-budovanie-svalov-zvysuje-vasu-sancu-na-prezitieAko budovanie svalov zvyšuje vašu šancu na prežitie? vela-sedenia-a-malo-pohybu-urychluje-biologicke-starnutieVeľa sedenia a málo pohybu urýchľuje biologické starnutie
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist