5 zdravých jedál, s ktorými to môžete prehnať
Tréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?
Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Reklama
Motivácia

Arnold Schwarzenegger: Ako sa stal kulturistom?

Každú stredu vám prinášame články týkajúceho sa najväčšieho kulturistického šampióna všetkých čias, ktorý dosiahol úspechy v športe, v showbiznise i v politike. Dnes vám predkladáme cestu Arnolda Schwarzeneggera ku kulturistike.

Schwarzenegger sa k športu dostal hlavne prostredníctvom futbalu. Bol súťaživý, no aj napriek jeho snahe sa nedočkal takej chvály, ako by chcel. Viac uznania sa dostávalo mužstvu ako celku a on sa už ako mladík prejavoval skôr individuálne. Preto sa rozhodol s futbalom skončiť.

Hľadal disciplíny, v ktorých by bojoval proti iným mužom a všetku slávu za úspechy by zožal sám. Plávanie ho bavilo, venoval sa aj atletike, no ani tieto športy ho nenaplňovali tak, aby sa im venoval poctivo. To sa zmenilo vtedy, kedy jeho futbalový klub zamieril do posilňovne a mladý Arnold uvidel robustných chlapov s činkami v rukách.

Porovnávať sa s nimi nemohol – mal len 14 rokov a na svoju výšku bol útly. Pri 180 centimetroch nevážil ani len 70 kilogramov. Keď si všimol, že väčší chlapi majú aj väčší rešpekt, okamžite sa mu zdvíhanie činiek zapáčilo. V roku 1960 po prvýkrát chytil do rúk veľkú činku.

Jeho zápal pre cvičenie bol neprehliadnuteľný už v jeho prvých týždňoch. Trvalo len krátko, kým bol nahovorený na kulturistiku. Čoskoro rástlo jeho sebavedomie a utvrdzoval sa v tom, že čím viac svalov má, tým má väčší rešpekt, dočkáva sa väčšieho uznania a vďaka tomu sa aj lepšie cíti. To ho motivovalo k ešte tvrdšej práci.

Jeho idolom bol kulturistický šampión Steve Reeves, ktorého prvýkrát uvidel na filmovom plátne ako predstaviteľa Herkulesa. Od roku 1961 cvičil v Grazi pod dohľadom rakúskeho kulturistu Kurta Marnula. Jeho vášeň bola taká veľká, že do posilňovne chodil potajomky aj cez víkendy, kedy bola zatvorená.

„Bolo by mi z toho zle, ak by som vynechal tréning... Vedel som, že by som sa na seba nemohol na ďalšie ráno pozrieť v zrkadle, ak by som to neurobil,“ priznal neskôr Schwarzenegger, ktorý začal súťažiť ako sedemnásťročný. O tom už ale v budúcich častiach nášho seriálu.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Ďalšie časti seriálu:

arnold-schwarzenegger-sampionom-vdaka-joe-weideroviArnold Schwarzenegger: Šampiónom vďaka Joe Weideroviarnold-schwarzenegger-prve-vitazstva-a-odchod-do-usaArnold Schwarzenegger: Prvé víťazstvá a odchod do USAarnold-schwarzenegger-sumar-kulturistickych-uspechovArnold Schwarzenegger: Sumár kulturistických úspechovarnold-schwarzenegger-pumping-ironArnold Schwarzenegger – Pumping Iron arnold-schwarzenegger-sest-tajomstiev-uspechuArnold Schwarzenegger – Šesť tajomstiev úspechuarnold-schwarzenegger-arnoldove-tlakyArnold Schwarzenegger – Arnoldove tlakyarnold-schwarzenegger-ako-skoncil-vo-vojenskom-vazeniArnold Schwarzenegger - Ako skončil vo vojenskom väzení? arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-1Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 1arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-2Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 2arnold-schwarzenegger-jeho-najlepsie-vyroky-3Arnold Schwarzenegger – Jeho najlepšie výroky 3arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-3Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 3 arnold-schwarzenegger-5-tipov-pre-uspesny-zivotArnold Schwarzenegger: 5 tipov pre úspešný život recenzia-knihy-total-recall-od-arnolda-schwarzeneggeraRecenzia knihy Total Recall od Arnolda Schwarzeneggeraarnold-schwarzenegger-jeho-prvy-trening-hrudnikaArnold Schwarzenegger: Jeho prvý tréning hrudníka arnold-schwarzenegger-trening-bicepsovArnold Schwarzenegger: Tréning bicepsovarnold-schwarzenegger-trening-chrbtaArnold Schwarzenegger: Tréning chrbta arnold-schwarzenegger-trening-nohArnold Schwarzenegger – Tréning nôharnold-schwarzenegger-trening-tricepsovArnold Schwarzenegger – Tréning tricepsovarnold-schwarzenegger-tipy-pre-trening-ramienArnold Schwarzenegger – Tipy pre tréning ramien arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-1Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 1 arnold-schwarzenegger-treningove-tipy-2Arnold Schwarzenegger – Tréningové tipy 2
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist