Naberte svaly s DTP II. - Tréning k rastu svalovej hmoty
Tie najlepšie suplementy pre regeneráciu svalov
Naberte svaly s DTP I. - Výživa k rastu svalovej hmoty
Budujte svaly vďaka princípom Joe Weidera
Reklama
Zaujímavosti

Chôdza má rovnaký vplyv na zdravie srdca ako beh

ikonkaSvižná chôdza dokáže zredukovať riziko vzniku cukrovky, vysokého krvného tlaku a vysokého cholesterolu u človeka v rovnakej miere, ako dokáže pravidelné behanie.

Toto zistenie pochádza z novej štúdie, ktorá zahrnula 33 060 bežcov a 15 045 chodcov z dvoch rozdielnych výskumov. Počas šesťročného obdobia zistili, že pravidelná chôdza a beh prinášajú rovnaké výsledky v pravdepodobnosti vzniku vyššie spomínaných ochorení.

Vedci sa domnievajú, že veľmi podobné výsledky sú dosiahnuté preto, že chôdza aj beh vykonané v rôznych intenzitách zapájajú do aktivity rovnaké svalové skupiny. Rozhodujúci pri meraniach však nebol čas, ale dĺžka prejdenej, resp. zabehnutej trate.

„Čím viac bežci bežali a chodci chodili, tým získali lepšie zdravotné výhody. Ak množstvo vydanej energie bolo rovnaké medzi týmito dvoma skupinami, potom boli aj zdravotné výhody porovnateľné,“ skonštatoval doktor Paul. T. Williams.

Výsledky ukázali, že vysoký cholesterol bol znížený o 4,3 % pri behu a o 7,2 % pri chôdzi. Riziko cukrovky sa znížilo o 12,1 %, resp. 12,3 % a koronárnej srdcovej choroby o 4,5 %, resp. 9,3 %.

Experti však dodávajú, že za rovnaký čas dokážu ľudia venujúci sa behu zabehnúť dvakrát toľko, ako prejdú chodci. Výsledky štúdia však indikujú, že pre zdravie lepšie urobíte, ak sa budete aspoň pravidelne prechádzať. Tak keď bude pekne, zavolajte vašu polovičku na prechádzku...

Článok bol pôvodne vydaný: 6.4.2013.Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

preco-niektori-ludia-reaguju-na-trening-horsie-ako-iniPrečo niektorí ľudia reagujú na tréning horšie ako iní?chcete-sa-dobre-vyspatChcete sa dobre vyspať?co-sa-deje-so-svalmi-pocas-osmich-hodin-spankuČo sa deje so svalmi počas ôsmich hodín spánku?kedy-sa-lahsie-odolava-chutnemu-pokuseniuKedy sa ľahšie odoláva chutnému pokušeniu? sport-vs-sperky-skutocne-musime-odkladat-vsetky-ozdoby-pocas-sportovaniaŠport vs. šperky - skutočne musíme odkladať všetky ozdoby počas športovania?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2017 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist