Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Tréning

Najlepšie cviky na chudnutie, pri ktorých nepotrebujete činky

ikonkaZlepšiť svoje kardiovaskulárne zdravie, tým pádom aj kondičku, môžete aj bez využitia strojov či iných cvičebných pomôcok. Prinášame vám päť cvikov, ktoré môžete robiť kdekoľvek a len s váhou vášho tela. Príjemným bonusom budú spálené kalórie.

Týchto päť cvikov zapája do cvičenia viacero svalov a okrem nich posilňujú aj vaše zdravie a vytrvalosť. Sú efektívne a pritom na ne nepotrebujete nič viac, len trochu priestoru a vaše odhodlanie.

1. Angličáky (burpees)
Angličáky sú jedným z najlepších cvikov s využitím váhy vlastného tela, ktoré sú zamerané na kardiovaskulárny rozvoj. Spálite pri nich veľké množstvo kalórií a precvičíte aj pestré množstvo svalov. Nie sú tým najľahším cvikom, ale prinesú vám toho mnoho. V minulosti sme o nich napísali aj jeden článok. Ak ich nepoznáte, odporúčame ho prečítať:

Angličák (burpees) – efektívny cvik pre kondíciu a chudnutie

A nájdete ho aj v našej databáze cvikov: Angličák (burpee)

2. Horolezec (mountain climber)
Ide o ďalší skvelý cvik, ktorým môžete obohatiť váš kardio tréning. Na jeho vykonanie nasledujte tieto inštrukcie: Umiestnite svoj ruky na podlahu na šírku ramien a pokrčte kolená. Svoju ľavú nohu pritiahnite dopredu a pravú natiahnite dozadu. Oboma nohami sa odrazíte od podlahy a vymeníte pozíciu svojich nôh tak, aby bola ľavá noha vystretá a pravá pokrčená. Opäť sa odrazte a vymeňte pozíciu nôh. Opakujte do predpísaného počtu opakovaní. Zobrazuje ho aj nasledujúce video:3. Poskoky s odrazom znožmo (jumping jacks)
Poskoky s odrazom znožmo, alebo I-X poskoky, sú cvikom, ktorý by ste už mali poznať aj z detstva. A hoci ide o dosť jednoduchý cvik, v skutočnosti ním môžete spáliť veľmi dobré množstvo kalórií. Prevedenie je nasledujúce: Vystrite sa v stoji, ruky majte pri trupe a nohy spolu. Poskočte, ruky krúživým pohybom zdvihnite nad hlavu a nohy rozkročte. Hneď po dopade na nohy znova vyskočte a vráťte sa do počiatočnej pozície. Opakujte. Video:4. Výstupy na stoličku
Aj výstupmi na stoličku môžete spáliť významné množstvo kalórií a dať svojmu srdcu zabrať. Prevedenie je jednoduché – len jednou nohou vystúpite na stoličku, potom k nej pridáte druhú a následne sa vrátite dole prvou nohou a potom druhou. Striedajte pritom nohy, ktorými výstup začínate. Nemusíte sa pritom obmedzovať na stoličku. Môžete využiť nižší stolík, lavičku, schody a podobne.5. Behanie na mieste (s vysokými kolenami)
Behať môžete vonku alebo na páse. Ide o aktivitu, ktorú využíva na chudnutie a budovanie kondície veľa ľudí. Môžete ho však využiť aj na cvik, pri ktorom bežíte na mieste. Pritom však dvíhate kolena čo najvyššie, čo cvik komplikuje, ale prináša aj lepšie výsledky. Kolená sa snažíte dostať nad bedrá a popritom dvíhate aj protiľahlú ruku na úroveň ramien. Video to demonštruje najlepšie:Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

cvicenia-ktore-mozete-robit-kratko-pred-spanimCvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním sila-malych-zmien-vplyv-uchopu-a-postoja-na-cvicenieSila malých zmien: Vplyv úchopu a postoja na cvičenieako-vam-obohatia-trening-sportove-hodinkyAko vám obohatia tréning športové hodinky? 18-veci-ktore-su-dokazom-toho-ze-vas-trening-funguje18 vecí, ktoré sú dôkazom toho, že váš tréning funguje!jednoduche-20-minutove-treningy-bruchaJednoduché 20-minútové tréningy brucha
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist