5 zdravých jedál, s ktorými to môžete prehnať
Tréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?
Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Reklama
Suplementy

Recenzia: Zen Whey od Kompavy

ikonkaBielkoviny sú základom pre zotavovanie po fyzickej námahe, podporujú rast sily a svalovej hmoty. Pre každého cvičenca je dôležité prijímať ich v dostatočnej miere. V tom pomáhajú proteínové výživové doplnky. Jedným z nich je aj produkt Zen Whey, ktorý nám pre účely tejto recenzie venovala spoločnosť Kompava.

Zen Whey je 70% proteín, ktorý prichádza v elegantnom obale. Má svoje silné stránky, ale aj slabiny. Nespôsobí veľké nadšenie, ale ani nikoho neurazí. Ak vám padol do oka, teraz sa o ňom môžete dozvedieť o čosi viac.

Zloženie

Zen Whey je viaczložkový proteín, ktorý tvoria srvátkový koncentrát a mliečny koncentrát. Obsahuje však aj aminokyseliny BCAA, vitamíny a minerály. Pre lepšiu vstrebateľnosť sú zahrnuté aj tráviace enzýmy a pre lepšiu absorpciu bielkovín vitamíny skupiny B. Z vitamínov sú zastúpené aj vitamín C a E. Z minerálov najmä vápnik, fosfor a draslík. Ako sladidlá sú využité aspartam alebo stévia. My sme testovali verziu, v ktorej bolo využité prírodné sladidlo stévia. Výrobok obsahuje aj fenylalanín.

Jedná dávka pozostáva s 30 gramov produktu a podľa výrobcu obsahuje len necelých 117 kalórií. Prijmete ňou 21 gramov bielkovín, 3 a pol gramu sacharidov a necelé dva gramy tukov. Z jednej dávky tak dostanete pomerne dobré zastúpenie živín potrebných po cvičení.

Rozpustnosť a chuť

Kým zloženie je plusom tohto výrobku, rozpustnosť a chuť nebudú patri medzi tie aspekty, s ktorými by sa mohol chváliť. Rozpustnosť je pri najlepšom priemerná. V šejkri sa to ešte dá, hoci proteín pení a zanecháva hrudky. Pri miešaní s lyžičkou v pohári je to však podstatne horšie.

Chuť takisto nepatrí medzi tie najhoršie, ale bohužiaľ ani medzi najlepšie. Produkt sa vyrába v troch príchutiach: čokoláda-višňa, jahoda-malina a vanilka-cream. Každá chuť mať svoje muchy. Najvýraznejšia bola čokoláda-višňa, naopak veľmi málo výrazné boli zvyšné dve príchute. Kompenzuje to fakt, že za sladidlo je využitá stévia.

Balenie a cena

Kompava prišla na trh s dvoma hmotnostnými alternatívami – 500g sa predáva vo vrecúšku, 2kg v dóze. Plusom je, že sa nemusíte obmedzovať len sladidlom vo forme stévie, ale k dispozícii máte aj verzie s aspartanom. V oboch prípadoch si môžete vyberať z troch príchutí, ktoré už sme spomínali.

Cenovo sa o trošku viac oplatí väčšie balenie, ktoré obsahuje 67 dávok. Cena viac-menej zodpovedá produktu tejto špecifikácie, no určite nie je jeho silnou stránkou. Mohla by byť nižšia. Aj v porovnaní proteínových doplnkov vo všeobecnosti, je vyššia ako niektoré proteíny s porovnateľnými účinkami.

Hodnotenie a verdikt

Zloženie: *****
Chuť: *****
Rozpustnosť: *****
Pomer cena/kvalita: *****
Celkové hodnotenie: *****

Odporučili by sme vám doplnok kúpiť?
Ak máte hlbšie do vrecka a vaším cieľom je len podporiť rast svalov, nájdete aj lepšie voľby. To isté platí, ak ste nároční a chuť s rozpustnosťou sú pre vás jednou z priorít. Ak vám však záleží aj na zdraví a patríte medzi menej náročných konzumentov, tak je produkt pre vás ako stvorený. Vo všeobecnosti nevidíme dôvod, prečo by ste ho nemali nevyskúšať. Plusom je aj to, že ide o slovenský výrobok. Kúpiť ho môžete na www.kompava.sk.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

aky-je-najlepsi-doplnok-vyzivy-pre-zvysenie-koncentracie-a-intenzityAký je najlepší doplnok výživy pre zvýšenie koncentrácie a intenzity? najpopularnejsie-clanky-roka-2017-o-suplementochNajpopulárnejšie články roka 2017 o suplementochdoplnky-vyzivy-ktore-vam-pomozu-v-boji-s-vianocnym-priberanimDoplnky výživy, ktoré vám pomôžu v boji s vianočným priberanímaky-je-rozdiel-medzi-srvatkovym-a-sojovym-proteinom-co-ziskate-ich-spojenimAký je rozdiel medzi srvátkovým a sójovým proteínom? Čo získate ich spojením?pat-suplementov-pre-rychly-narast-svalovej-hmotyPäť suplementov pre rýchly nárast svalovej hmoty
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist