5 zdravých jedál, s ktorými to môžete prehnať
Tréning nalačno? Aký má vplyv na rast svalov a pálenie tukov?
Inšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme
Štyri intenzívne tréningy bez potreby posilňovne
Reklama
Kulturistika

Arnold Classic 2015 vyhral Dexter Jackson

ikonkaBrancha Warrena sme nevideli v ostatných rokoch lepšie pripraveného ako v sobotu v americkom Columbuse. Napriek tomu sa však našiel jeden kulturista, ktorý ho pokoril. Víťazom prvého významného podujatia sezóny profesionálnej kulturistiky sa stal Dexter Jackson.

Jackson sa stal rekordérom Arnold Classic

Arnold Classic 2015 lákal pozornosť výstavou a súťažami vo všetkých hlavných kategóriách s výnimkou kulturistiky žien. Pochopiteľne, fanúšikovia i média sa venovali hlavne open kategórii kulturistiky, v ktorej sa predstavilo veľa hviezd. Nečudo, súťaž je druhá najprestížnejšia po samotnej Olympii a láka na štedré prémie – dokopy 313 000 amerických dolárov.

Dvadsiatysiedmy ročník už počas semifinále ukázal, že o prvenstvo zabojujú Jackson s Warrenom. Nakoniec sa podľa očakávaní tešil zo svojho piateho titulu na súťaži štyridsaťpäťročný Jackson. Ten sa stal rekordérom v počte prvenstiev. Štyri získal predtým Flex Wheeler.

Warren mal objemy, ktoré stáli na jeho strane a po stránke pripravenosti bol tiež veľmi dobrý. Nakoniec však ale rozhodla estetika, ktorá predsa len viac stojí na strane Mr. Olympiu z roku 2008. Warren skončil druhý a za ním skončili Justin Compton a Cedric McMillan, ktorí prišli takisto veľmi dobre pripravení. V prvej šestke skončili aj Evan Centopani a Roelly Winklaar.

Konečné poradie Arnold Classic 2015:
1. Dexter Jackson, 2. Branch Warren, 3. Justin Compton, 4. Cedric McMillan, 5. Evan Centopani, 6. Roelly Winklaar, 7. Brandon Curry, 8. Ben Pakulski, 9. Vitaly Fateev, 10. Toney Freeman, 11. Marius Dohne, 12. Lionel Beyeke, 13. Michael Kefalianos.Nástupcom Flex Lewisa Jose Raymond

Po druhýkrát sa súťažilo aj v kulturistike mužov do 212 libier. Vlaňajší titul neobhajoval James „Flex“ Lewis, ktorý vlani oznámil svoj koniec so súťažením. V kategórii bolo vidieť len deväť pretekárov a ani jeden nebol pred súťažou pasovaný za favorita. S veľkými ambíciami na súťaž pricestoval Jose Raymond, ktorý zohral vyrovnaný boj s Hidetadou Yamagishim a Eduardom Correau, no nakoniec sa práve on tešil z prvenstva. Sklamaný Yamagishi skončil druhý, Correau tretí.

Poradie – kategória do 215 libier:
1. Jose Raymond, 2. Hidetada Yamagishi, 3. Eduardo Correa, 4. Aaron Clark, 5. Charles Dixon, 6. Cory Mathews, 7. Marco Rivera, 8. Shaun-Joseph Tavernier, 9. Angel Vargas.Ostatné kategórie

Muži a ženy súťažili v kategórii Physique. Mužom kraľoval Sadik Hadzovic, ženám Juliana Malacarne. Medzi ženami v kategórii Fitness uspela víťazka poslednej Olympie Oxana Grišinová. V kategórii Figure chcela získať svoje tretie víťazstvo v rade Candice Keene, ale nakoniec skončila až tretia. Z prvenstva sa tešila Camala Rodrigueze. Pozíciu favoritky v kategórii bikini potvrdila Ashley Kaltwasser, ktorá obhájila minuloročný titul.

Poradie – kategória Fitness žien:
1. Oksana Grishina, 2. Tanji Johnson, 3. Regiane Da Silva, 4. Bethany Cisternino, 5. Michelle Blank, 6. Myriam Capes, 7. Ryall Graber-Vasani, 8. Fiona Harris, 9. Trish Warren, 10. Melinda Szabo, 11. Sarah Kovach, 12. Aurika Tyrgale, 13. Ashley Sebera.

Poradie – kategória Figure:
1. Camala Rodriguez, 2. Candice Lewis, 3. Candice Keene, 4. Latorya Watts, 5. Ann Titone, 6. Gennifer Strobo, 7. Heather Dees, 8. Dana Ambrose, 9. Cydney Gillon, 10. Julie Mayer, 11. Amanda Doherty, 12. Vera Mallett, 13. Andressa Ribeiro, 14. Myra Rogers, 15. Ava Cowan.

Poradie – kategória Bikini:
1. Ashley Kaltwasser, 2. Justine Munro, 3. Janet Layug, 4. India Paulino, 5. Stephanie Mahoe, 6. Narmin Assria, 7. Noemi Olah, 8. Sarah LeBlanc, 9. Nicole Ankney, 10. Bianca Berry, 11. Anna Starodubtseva, 12. Sarah Back, 13. Noy Alexander, 14. Christina Fjaere, 15. Kenea Yancey.

Poradie – kategória Physique žien:
1. Juliana Malacarne, 2. Dana Linn Bailey, 3. Tycie Coppett, 4. Karina Nascimento, 5. LaDrissa Bonivel, 6. Sabrina Taylor, 7. Jillian Reville, 8. Mindi O'Brien, 9. Heather Grace, 10. Jennifer Robinson, 11. Nathalie Falk.

Poradie – kategória Physique mužov:
1. Sadik Hadzovic, 2. Jason Poston, 3. Anton Antipov, 4. Matt Acton, 5. Xavisus Gayden, 6. Mark Anthony Wingson, 7. Andre Adams, 8. Michael Anderson, 9. George Brown, 10. Rodney Razor, 11. Felipe Franco.

Kompletnú fotogalériu nájdete na stránkach Muscular Development.

Nezabudnite: Budúci týždeň sa v Austrálii uskutoční prvý ročník Arnold Classic Australia. Výsledky Vám opäť prinesieme aj na SlovakFitness.sk.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

trening-legendy-iv-dave-draper-a-jeho-oblubeny-programTréning legendy IV. – Dave Draper a jeho obľúbený program trening-kulturistu-xxi-branch-warren-a-nohy-na-maximumTréning kulturistu XXI. – Branch Warren a nohy na maximum trening-legendy-xiv-flex-wheeler-a-trening-rukTréning legendy XIV. – Flex Wheeler a tréning rúk trening-kulturistu-xx-kai-greene-a-hrudnikTréning kulturistu XX. – Kai Greene a hrudníktrening-legendy-xiii-shawn-ray-a-trening-stehienTréning legendy XIII. – Shawn Ray a tréning stehien
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist