Výživa

Recept: Korenené kuracie guľky

18. augusta 2017
Recept: Korenené kuracie guľky
Konečne sa bude piecť mäsko. Dnes vám prinášame o čosi náročnejší recept, pri ktorom si pripravíme korenené kuracie guľky, ktorých jedna porcia obsahuje viac ako 30 gramov bielkovín, len okolo šesť gramov sacharidov a ani nie štyri gramy tuku.

Info o recepte

Ingrediencie:

| 600 g kuracích pŕs
| 2 vajcia
| 50 g ovsených vločiek
| čerstvé čierne korenie
| kajenské korenie

Postup prípravy receptu:

kuracie gulky1. Nakrájame si kuracie prsia na menšie kúsky.

2. Do mixéra vložíme kúsky kuracieho mäsa, vajcia, ovsené vločky a podľa osobného gusta (niekto má rád štipľavejšie, niekto menej) pridáme čerstvé čierne korenie a kajenské korenie. Všetko pomixujeme, kým sa nevytvorí celistvá hmota.

3. Z hmoty si vyvaľkáme guľky vo veľkosti golfovej loptičky. Na plech si pripravíme papier na pečenie a naň poukladáme guľky. Asi na 20 minút ich vložíme do trúby, ktorá bola predhriata na 180 stupňov celzia.

Letný režim, pôvodne z : 11.4.2013.