Rozpažovanie

Ďalšie zapojené svaly: Ramená
Potrebná výbava: Jednoručky, lavička

Hodnotenie cviku: 8/10

Prevedenie cviku: Nadhmatom uchopíme do rúk jednoručky a ľahneme si na lavičku. Nohy máme pevne umiestnené na podlahe. Činky vytlačíme nad telo tak, že ruky sú kolmé k telu, mierne pokrčené v lakťoch a dlane smerujú k sebe. Činky sa kotúčmi takmer dotýkajú a sú umiestnené nad hrudníkom. Toto je počiatočná poloha (1). S nádychom potom jednoručky oblúkovitým pohybom spúšťame pomaly nadol, resp. rozpažujeme do spodnej polohy (2). S výdychom rovnakým pohybom činky presunieme nahor.

Tip: Pri pohybe nahor si predstavujte, že chcete objať strom. Ruky nevystierajte, pri spodnej pozícii ich môžete v lakťoch pokrčiť o niečo viac.