Výpočet bazálneho metabolizmu (BMR)

Hodnota bazálneho metabolizmu (BMR), ktorú si nasledujúcou kalkulačkou vypočítate, vám prezradí, koľko kalórií spáli vaše telo behom jedného dňa, pokiaľ by ste behom neho boli v pokoji, bez pohybu. Výsledok však treba brať len ako približnú hodnotu, pretože nezohľadňuje niektoré faktory. Výpočet je orientačný.

Vypočítaná hodnota predstavuje číslo, ktoré by ste mali brať ako referenčnú hodnotu pri chudnutí alebo naberaní hmoty. Ak chcete schudnúť, musíte prijať menej energie ako jej vydáte. Ak chcete pribrať, príjem energie by mal byť vyšší. V praxi je však dôležité zohľadňovať to, že k bazálnemu metabolizmu treba pripočítať aj vynaloženú energiu na činnosti, ktoré vykonávate.

Vyberte si vaše pohlavie, vložte váš vek, váhu v kilogramoch a výšku v centimetroch. Po kliknutí na tlačidlo „Vypočítať“ vám vyjde hodnota vášho bazálneho metabolizmu.

BMR kalkulačka: