SlovakFitness.sk

Suplementy 15. 11. 2017

Päť suplementov pre rýchly nárast svalovej hmoty

ikonka
Naberanie svalovej hmoty je rovnako náročné ako spaľovanie tukov. Mnoho ľudí ju naberá ťažko, a pritom sa vo svojej strave snažia urobiť všetko správne. Niekedy je však potrebné spoľahnúť sa aj na pomoc doplnkov výživy.

Ak je vaším cieľom rýchly nárast svalovej hmoty, potom by vám mali pomôcť nasledujúce suplementy, ktorými doplníte kvalitnú diétu:

1. Dextróza alebo gainer
Samozrejmosťou pri objemovke sú sacharidy, ktoré dokážu zvýšiť kalorický príjem najľahšie, pričom aj stimulujú inzulín a poskytnú energiu pre kvalitný tréning. Najlepší pomer ceny a výkonu získate už jednoduchou dextrózou. Ak chcete zo suplementu získať aj nejaké bielkoviny a tuky, zvoliť môžete nejaký gainer.

2. Kreatín
Kreatín monohydrát dodá svalom energiu na to, aby dokázali pri posilňovaní dvíhať o čosi ťažšie záťaže a aby boli vytrvalejšie – umožní urobiť jedno či dve opakovania navyše. To všetko prispieva k silovému i svalovému rozvoju.

3. Menejpercentný proteín
Dôležitý pre rast svalov je samozrejme aj dostatok bielkovín. Ideálnou možnosťou na ich doplnenie po tréningu je srvátkový proteín. Ak je vaším cieľom rýchle naberanie hmoty, potom voľte proteín, ktorý má nižší podiel bielkovín a obsahuje viac sacharidov – 60- či 70-percentný.

4. Multivitamíny
Sú podceňované, ale potrebujete ich aj počas objemovky, pretože tvrdý tréning telu odoberá vitamíny a minerály, čo môže viesť k oslabeniu imunitného systému. Multivitamínové doplnky sa uisťujú, že budete v čo najlepšom stave a schopní trénovať.

5. BCAA
Často sú uprednostňované v období rysovania, ale aj v objemovke majú rozvetvené aminokyseliny BCAA svoje miesto. Pomáhajú zlepšovať svalovú vytrvalosť a prispievajú k efektívnejšiemu zotavovaniu po tréningu.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
co-musite-vediet-o-latke-s-nazvom-teakrin-je-ako-lepsi-kofeinČo musíte vedieť o látke s názvom teakrín? Je ako lepší kofeín styri-bezne-spalovace-tukov-ktore-nemaju-stimulacny-ucinokŠtyri bežné spaľovače tukov, ktoré nemajú stimulačný účinok10-dovodov-preco-potrebujete-kreatin10 dôvodov, prečo potrebujete kreatíntri-suplementy-budujuce-svalovu-hmotu-o-ktorych-ste-nepoculiTri suplementy budujúce svalovú hmotu, o ktorých ste nepočuli vedlajsie-ucinky-spalovacov-tukovVedľajšie účinky spaľovačov tukov
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist