SlovakFitness.sk

Tréning 01. 03. 2018

Štyri cviky pre rozvoj veľkých ramien, ktoré nepoužívate

ikonka
Veľké a silné ramená pomôžu pri tréningu iných partií, pomôžu vám v najrôznejších športových odvetviach i v bežnom živote. Mnohým cvičencom, ktorí si ich chcú posilniť a zväčšiť, ich rozvoj robí často vrásky na čele.

Ak patríte medzi nich, potom by sa vám možno hodilo vyskúšať cviky, ktoré ste ešte nerobili. Chcete väčšie a silnejšie ramená? Tak sa uistite, že váš tréning postavíte okolo týchto štyroch cvikov:

1. Tlaky nad hlavu s veľkou činkou v stoji
Tento cvik je klasický, ale svoje miesto v posilňovni pomaly stráca. Na rast ramien je nevyhnutné zasiahnuť ich aj ťažkým základným cvikom. A táto alternatíva je perfektná. Nezlepší pritom len vaše ramená, ale donúti posilniť aj stred tela, sedacie svaly a dokonca aj nohy. Nimi si však nepomáhajte a v hornej pozícii ruky úplne nevystierajte. Snažte sa udržať napätie v svaloch.

2. Zapažovanie na pec-decku
Ak chcete cvičiť zadnú časť ramien, väčšinou je prvou voľbou upažovanie v predklone alebo cviky na kladke. Zapažovanie na pec-decku vám však zameranie na zadnú časť ramien uľahčí a udrží techniku korektnú. Pri vhodnom tréningovom objeme bude mať rovnaké účinky ako upažovanie v predklone, ale okrem jednoduchšieho cvičenia ušetrí aj vaše kríže. Ľahšie sa na ňom robia aj negatívne opakovania, u ktorých sval čo najdlhšie ponechávate pod napätím.

3. Upažovanie jednou rukou v sede
Upažovania v sede ste už určite robili, ale robili ste ich aj jednou rukou? To, že budete sedieť, obmedzí podvádzanie švihovým pohybom. To, že budete cvik robiť len jednou rukou, pomôže s rovnováhou, symetriou a lepšie sval počas cvičenia precítite. Tipom na záver je uprednostňovať nižšie váhy a stopercentnú techniku. Po poslednej sérii sa snažte udržať ruku upaženú hore čo najdlhšie.

4. Cvičenie s lodným lanom
Horizontálne vlny, vertikálne vlny, osmičky... Všetky tieto cviky s lodným lanom majú spoločné to, že precvičujú aj ramená. Precvičujú ich netradičným spôsobom, čo vedie k efektívnej stimulácii rastu sily i hmoty. Zaťažujú sa pritom všetky tri hlavy ramien a aj manžeta rotátora, ktorá je často podceňovaná. Jej posilnenie vedie k väčšej odolnosti ramien.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu


Mohlo by vás zaujímať:
6-tipov-ktore-vam-zvysia-efektivitu-treningu6 tipov, ktoré vám zvýšia efektivitu tréningutrening-ktorym-znicite-ramena-a-podporite-ich-dalsi-rastTréning, ktorým zničíte ramená a podporíte ich ďalší rastco-je-aktivna-regeneracia-a-preco-je-dolezitaČo je aktívna regenerácia a prečo je dôležitá? doska-plank-styri-pozitiva-z-kazdodenneho-cviceniaDoska (plank) – štyri pozitíva z každodenného cvičenia ako-z-vas-posilnovanie-urobi-lepsieho-cyklistuAko z vás posilňovanie urobí lepšieho cyklistu?
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist