SlovakFitness.sk

Suplementy 02. 05. 2018

Tri suplementy budujúce svalovú hmotu, o ktorých ste nepočuli

ikonka
To, že niektoré doplnky výživy pomáhajú priamo či nepriamo k budovaniu svalovej hmoty je dobre známy fakt. Dobre známe však pre vás nemusia byť nasledujúce tri suplementy, ktoré prispievajú práve k rastu svalov.

O jednom suplemente sme už síce v minulosti písali, ale i tak nie je vo všeobecne veľmi spopularizovaný. O ďalších dvoch, najmä o tom poslednom, to platí dvojnásobne. Ak chcete skúsiť niečo nové, dajte šancu týmto druhom doplnkov výživy:

1. Betaín
Ide o aminokyselinu, ktorá funguje na princípe podporovania proteínovej syntézy v ľudskom tele. Už po dvoch týždňoch užívania sa preukázal nárast sily pri drepoch, rovnako ako aj nárast svalovej vytrvalosti. Zvýšili sa aj rastový hormón a IGF 1. Štúdia z roku 2013 odhalila, že dve dávky s obsahom 1,25 gramu betaínu denne užívané šesť týždňov zvýšili svalovú hmotu o 1,8 kilogramu v porovnaní s kontrolnou skupinou.

2. L-citrulín
Takisto ide o aminokyselinu, ktorá sa v obličkách mení na ďalšiu aminokyselinu L-arginín a kysličník dusnatý. Ten pomáha zvyšovať prietok krvi, čo okrem iného zvyšuje napumpovanie svalov a pomáha lepšie zásobovať svaly potrebnými živinami. L-citrulín zmiešaný s kyselinou jablčnou vytvára Citrulín malát, ktorý zlepšuje aj silovú výkonnosť.

3. Tongkat Ali
Ide o výťažok z koreňov rovnomenného stromu, ktorý je doma v Malajzii, Thajsku a Indonézii. Jeho korene zvyšujú sexuálnu výkonnosť a výťažok sa používa pri liečení problémov s erekciou. Pozitívne účinky má však aj na náladu a hladinu testosterónu, vďaka čomu významne podporuje aj proces budovania sily a svalovej hmoty.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
10-dovodov-preco-potrebujete-kreatin10 dôvodov, prečo potrebujete kreatínvedlajsie-ucinky-spalovacov-tukovVedľajšie účinky spaľovačov tukov pat-doplnkov-vyzivy-ktore-by-ste-mali-uzivat-dennePäť doplnkov výživy, ktoré by ste mali užívať denne jednoduche-sposoby-ktorymi-zefektivnite-prijem-vitaminovJednoduché spôsoby, ktorými zefektívnite príjem vitamínov 5-veci-ktore-musite-zvazit-pred-kupou-proteinu5 vecí, ktoré musíte zvážiť pred kúpou proteínu
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist