SlovakFitness.sk

Kulturistika 06. 06. 2018

Tréning kulturistu XXVII. – Lionel Beyeke a tréning nôh

ikonka
Lionel Beyeke je predstaviteľom francúzskej profesionálnej kulturistiky, ktorý sa už zviditeľnil aj na pódiu najprestížnejšej súťaže sveta Mr. Olympia. A práve tento rodák z Kamerunu sa stal aktuálnym terčom nášho seriálu. Pozrieme sa na to, ako trénuje nohy.

Beyeke bral v mladosti inšpiráciu od takých borcov, akými boli Flex Wheeler, Shawn Ray, Kevin Levrone či jeho krajan Thierry Pastel. Všetci vedeli, ako trénovať tvrdo. A naučil sa to aj on. Neodflákne ani nohy, ktoré má nielen mohutné, ale aj poriadne silné.

Jeho intenzívny tréning nôh začína tak, ako by mal – medzi stojanom, na ktorom robí ťažké drepy. Urobí dokopy osem sérií, pričom začne vyšším počtom opakovaní, postupne pridáva váhu a s opakovaniami postupne klesá až na úroveň šiestich. Pri posledných dvoch sériách však pyramídu otočí.

Následne prejde na päť sérií hacken drepov, potom na štyri až päť sérii tlakov na stroji. V oboch prípadoch urobí 8 až 12 opakovaní.

Posledné tri cviky už sú izolované. Najskôr sa zameria na štvorhlavý sval stehna predkopávaním v štyroch sériách po 15 až 8 opakovaní. Potom prejde na hamstringy. Prvé sú zakopávania v ľahu, ktoré tiež urobí v štyroch sériách po 15 až 8 opakovaní. Nakoniec urobí ešte tri série po desať opakovaní zakopávaniami jednou nohou v stoji.

Tréning nôh Lionela Beyekeho
Cvik Série Opakovania
Drepy 8 20, 15, 12, 10, 8, 6, 8, 10
Hacken drepy 5 8-12
Legpress 4-5 8-12
Predkopávanie 4 15, 12, 10, 8
Zakopávanie v ľahu 4 15, 12, 10, 8
Zakopávanie jednou nohou v stoji 3 10


Oznam: Od 2. júla do 2. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 3. septembra.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
trening-legendy-xx-steve-reeves-a-jeho-trening-zo-starej-skolyTréning legendy XX. – Steve Reeves a jeho tréning zo starej školy trening-legendy-xix-toney-freeman-a-trening-rukTréning legendy XIX. – Toney Freeman a tréning rúktrening-kulturistu-xxv-dave-bautista-a-trening-hrudnikaTréning kulturistu XXV. – Dave Bautista a tréning hrudníka trening-legendy-xviii-lou-ferrigno-a-ramena-s-pazamiTréning legendy XVIII. – Lou Ferrigno a ramená s pažamitrening-kulturistu-xxiv-shawn-rhoden-a-trening-nohTréning kulturistu XXIV. – Shawn Rhoden a tréning nôh
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Magazín úspechu
Najnovšie články
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
E-knihy zadarmo!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist