SlovakFitness.sk

Tréning 31. 05. 2018

Ako začať cvičiť a vytrvať čo najdlhšie?

ikonka
Aj vy sa snažíte vyformovať postavu vzhľadom k tomu, že leto je už pomaly, ale isto za dverami? Zmenili ste jedálniček, začali ste sa viac hýbať a nezabúdate na regeneráciu? V tom prípade ste na najlepšej ceste za svojim zdravším „ja“! Avšak, ak chcete spraviť vo svojom živote radikálnu zmenu, ktorá nebude len dočasná, je dôležité, aby ste sa naučili byť disciplinovaný. Nie, nemyslíme tým žiadne nezmyselné diéty či nekonečné hodiny strávené na bažiacom páse. Na všetko treba ísť postupne a s rozumom, a práve preto by ste sa mali držať nasledujúcich rád, vďaka ktorým sa to hravo naučíte aj vy!

Dajte sa do pohody!
Ak ste v neustálom strese a napätí, mali by ste sa dať čo najskôr do pohody, aj keď nie vždy je to také jednoduché, ba dokonca možné. Treba si však uvedomiť, že v prípade nadmerného stresu dochádza k zvýšeniu hormónu „kortizol“, ktorý spôsobuje nervovú labilitu, podráždenosť a celkovú vyčerpanosť organizmu. Pravidelným pohybom a pobytom na čerstvom vzduchu môžete hladinu tohto hormónu znížiť na minimum, a tým pádom prispieť k vnútornej vyrovnanosti a koniec koncov k lepšej sústredenosti, ktorú najmä počas cvičenia budete potrebovať.

Posúvajte svoje hranice
Rozhodli ste sa tráviť viacej času na čerstvom vzduchu? Výborne! Ak chcete zlepšiť kondíciu, vytrvalosť a zároveň schudnúť, vyskúšajte rýchlu prechádzku a neskôr možno beh. Práve rýchla chôdza účinne spaľuje tuky z problémových partií, má výborný účinok na posilnenie imunitného systému a zároveň je prevenciou pred vznikom kardiovaskulárnych chorôb. Časom môžete „posúvať svoje hranice“ a použiť závažie na nohy, vďaka ktorému posilníte nielen dolnú, ale aj hornú polovicu tela.Posilnite každú partiu tela
Nie je žiadnym tajomstvom, že naše telo je nastavené na pravidelnú fyzickú záťaž. Pokiaľ ju nemá, dochádza k nahromadeniu tukov najmä na bruchu a stehnách, no taktiež môžeme pociťovať psychickú nepohodu, ktorá vplýva na náš osobný či pracovný život. Základom je, aby ste vášmu telu dali „zabrať“ aspoň tri krát do týždňa, a to každej partií tela. Nesústreďte sa teda len na nohy či brucho, ale pozornosť venujte tiež ramenám, chrbtu, hrudníku i rukám! Lavičky na cvičenie sú ideálnym pomocníkom vzhľadom k tomu, že na nich odcvičíte v podstate čokoľvek. Rozdeľujeme ich na rovné, šikmé, polohovacie, scottové, leg press, hyperextenzie a bench lavice. Vyznačujú sa univerzálnosťou použitia, nízkou hmotnosťou, malými rozmermi a skladnosťou. Vďaka lavičkám na cvičenie môžete posilniť svalovú hmotu, spevniť stred tela a mať kontrolu nad svojou hmotnosťou. Dokonca, ak máte zranenie a potrebujete sa čo najskôr zotaviť, odborník vám môže zostaviť individuálny tréning a v takomto prípade sa bez lavičky na cvičenie rozhodne nezaobídete.

Neváhajte a vyberte si zo širokej ponuky sortimentu od renomovaného slovenského výrobcu a dovozcu kvalitných fitness strojov, zariadení a príslušenstva - inSPORTline! Predĺžená 10-ročná záruka, profesionálny prístup, kvalitná montáž strojov sú len niektoré z predností, ktoré si zamilujete aj vy.

O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
15-minutovy-trening-vhodny-aj-do-kancelarie15-minútový tréning vhodný aj do kancelárie10-beznych-zraneni-z-posilnovne-ako-im-predist10 bežných zranení z posilňovne: Ako im predísť?len-jednorucky-a-20-minut-vam-stacia-na-tento-trening-celeho-telaLen jednoručky a 20 minút vám stačia na tento tréning celého telaako-sa-rychlo-zotavit-z-narocneho-cyklistickeho-treninguAko sa rýchlo zotaviť z náročného cyklistického tréningu?skvela-superseria-na-rozvoj-masivneho-tricepsu-potrebujete-len-velku-cinkuSkvelá superséria na rozvoj masívneho tricepsu: Potrebujete len veľkú činku
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist