SlovakFitness.sk

Kulturistika 28. 11. 2018

Tréning kulturistu XXIII. – Freestyle tréning chrbta a lá Brandon Curry

ikonka
Hľadať skutočnú rutinu u profesionálneho kulturistu Brandona Curryho by nemuselo byť ľahké. Patrí totiž k borcom, ktorí uprednostňujú tzv. freestyle tréning. Dnes sa pozrieme na to, ako v takom podaní môže vyzerať stimulácia chrbtového svalstva.

Curry sa dokázal rozvinúť aj neortodoxným spôsobom v úspešného kulturistu, ktorý sa postavil aj na dosky pódia na Mr. Olympii a ktorý má pred sebou ešte dlhú cestu. Kým mnohí pretekári sú verní obľúbeným tréningom, predkladaný tréning je ukážkou antirutiny.

Curry má o dosť iný prístup k tréningu ako väčšina kulturistov. Svoje tréningy obmieňa, nedrží sa stále toho istého rozpisu a niekedy dokonca ani neskladá viac cvikov dokopy. Niekedy je jeho tréning výhradne o jednom cviku. A niekedy dokonca cvičí vlastné alternatívy cvikov.

Americký rodák pred pár rokmi povedal, že svoj tréning mení tak často ako vietor mení svoj smer. Umožňuje mu to to, že pozná svoje telo, myslí odlišne a dokáže monitorovať svoje napumpovanie, silu a energiu tak, aby vedel reagovať za behu.

Uvedený tréning je tak len príkladom toho, ako by taký kulturistický freestyle mohol vyzerať. Základom aj u neho je ubezpečenie, že do cvičenia dáte všetko. Inak zahŕňa pestrú škálu cvikov, rôzne počty sérií a opakovania, ktoré sú v nízkych hladinách, stredných i vysokých. Aby ste vedeli posúdiť, či na vás zaberie, musíte mu dať šancu minimálne trikrát.

Freestyle tréning chrbta
Cvik Série Opakovania
Hyperextenzie 4 15-20
Superséria:
Zhyby podhmatom
Sťahovanie hornej kladky nadhmatom na široko
4
10
20
Mŕtve ťahy 5 12-6
Sťahovanie hornej kladky za hlavu 3 25
Príťahy T-tyče v predklone 4 10


O čom píše Úspech.MNE.sk?Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:
trening-kulturistu-xxvii-victor-martinez-a-trening-chrbtaTréning kulturistu XXVII. – Victor Martinez a tréning chrbta trening-legendy-xxviv-larry-scott-a-trening-celeho-telaTréning legendy XXVIV. – Larry Scott a tréning celého telatrening-kulturistu-xxvi-william-bonac-a-trening-hrudnikaTréning kulturistu XXVI. – William Bonac a tréning hrudníkatrening-legendy-xxviii-lee-labrada-a-nohyTréning legendy XXVIII. – Lee Labrada a nohy arnold-classic-2019-kto-porazil-obhajcu-titulu-videoArnold Classic 2019: Kto porazil obhajcu titulu? + video
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Nájdete nás aj na Facebooku.NÁVRAT HORE  hore
E-KNIHY ZADARMO · COOKIES A OS. ÚDAJE · REKLAMA · KONTAKT

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk

Streftec - Webdesign & Media
TOPlist