Tréning 03. 01. 2019

Tréning, ktorým trikrát týždenne precvičíte celé telo

ikonka
Riešením pre efektívne naberanie svalovej hmoty a sily je pre mnohých kondičných cvičencov tréning celého tela. V tomto článku vám prinášame dva tréningy, ktoré môžete využiť v nasledujúcich týždňoch na dosahovanie svojich cieľov.

Tréning celého tela zaistí, že každý týždeň budete stimulovať svaly trikrát. Medzi tréningami by mal byť aspoň deň voľna, a tak by tréningovými dňami mohli byť pondelok, streda, piatok. To je taká klasika, pokiaľ ide o tento druh cvičenia.

Tréningy celého tela fungovali v minulosti a fungujú aj dnes. Tento aktuálny sa opiera o dva tréningové dni, ktoré sa vždy striedajú (ABABAB...). Oboma precvičíte všetky svalové partie – nohy, hrudník, chrbát, bicepsy, tricepsy a ramená.

Každý z dvojice tréningov pozostáva zo šiestich cvikov. Každý sa vykonáva v štyroch sériách, len rozsah opakovaní sa jemne líši – nemusíte sa však báť, ak pri niektorých cvikoch neurobíte predpísaný počet opakovaní (narážame najmä na zhyby, ktoré ale môžete nahradiť príťahmi hornej kladky, ak chcete).

Vždy sa používa váha, ktorá predstavuje asi 70-80 % vášho maxima na jedno opakovanie. Prakticky taká, aby nebol predpísaný počet opakovaní vykonaný veľmi ľahko. Aby tam bola aj nejaká výzva. Prestávky sú 60-sekundové.

Tréning „A“ vsádza na klasické drepy, tlaky s jednoručnými činkami na šikmej lavici, mŕtve ťahy, príťahy veľkej činky v predklone, bicepsové zdvihy na šikmej lavici a francúzske tlaky. Tréning „B“ pozostáva z hacken drepov, benčpresu na rovnej lavici, zhybov, tlakov v stoji, kladivových bicepsových zdvihov a tricepsových kľukov na lavičke.

Tréning celého tela A
Cvik Série Opakovania
Drepy 4 15
Tlaky na šikmej lavici s jednoručkami 4 12
Mŕtve ťahy 4 12
Príťahy veľkej činky v predklone 4 12
Bicepsové zdvihy na šikmej lavici 4 12
Francúzske tlaky 4 15

Tréning celého tela B
Cvik Série Opakovania
Hacken drepy 4 15
Benčpres 4 12
Zhyby 4 12
Tlaky v stoji na ramená 4 12
Kladivové bicepsové zdvihy 4 12
Tricepsové kľuky na lavičke 4 15


Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist