Novinka na webe:  Sprievodca výberom tréningového plánu »
( v hlavnom menu nájdete medzi Užitočnými nástrojmi / Nástrojmi )
Výživa 01. 02. 2019

5 alternatív ryže pre tých, čo obmedzujú sacharidy

ikonka
Sacharidy sú mnohými neprávom zatracované. Na ich príjme nie je nič zlé, ak si vyberáte tie správne druhy a ak ich jete s mierou. Ak ste však na diéte, ktorá si vyžaduje obmedzenie ich príjmu, možno by vás zaujímalo ako nahradíte niektoré jedlá. Napríklad takú ryžu.

Ryža je obľúbeným pokrmom, ktorý sa ľahko pripravuje, ľahko skladuje, všestranne využíva a ktorý by mal mať svoje miesto aj v zdravej výžive. Jej nevýhodou je vysoký obsah sacharidov. Čo môžeme využiť ako alternatívy s nižším množstvom karbohydrátov?

1. Shirataki ryža - už sme písali o zázračných cestovinách Shirataki. Z koreňa konjacu sa však vyrába aj ryža, ktorá sacharidy skoro ani neobsahuje. Na 100 gramov má len okolo 5 kalórií. Jej nevýhodou je cena.

Článok pokračuje pod reklamou


2. Karfiolová ryža - ide o takmer dokonalého náhradníka klasickej ryže a dokonca sa na ňu aj podobá. Ľahko sa pripravuje a je chutná. Jedna šálka pritom obsahuje len štyri gramy sacharidov, teda o 33 gramov menej ako ryža.

3. Brokolicová ryža - je podobná ako karfiolová, len je zelenšia. Tiež obsahuje na šálku len štyri gramy sacharidov, ale aj hromadu ďalších zdraviu prospešných živín.

4. Kapustová ryža - ryža vytvorená z kapusty nemá rovnakú konzistenciu ako klasická ryža, ale ľahko sa na to zvyká. Jedna šálka obsahuje len 12 gramov sacharidov. Navyše, kapusta bojuje proti rakovine i ochoreniam srdca. Ak vám po nej nafúkne brucho, pridajte do nej viac byliniek, ako je tymian, kôprvová vňať či estragón.

5. Hríby - ak netrváte na tom, aby alternatíva vyzerala ako ryža, potom môžete považovať za eventualitu aj hríby. Jedna šálka nakrájaných hríbov obsahuje len dva gramy sacharidov. A tiež neobsahujú veľa kalórií.

Oznam: Od 1. júla do 1. septembra vám budeme v letnom režime prinášať články, ktoré sme publikovali pred rokmi, ale boli už zabudnuté. Úplne nové články prídu na rad opäť od 2. septembra.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist