Tréning 01. 04. 2019

Čo robiť, keď nemôžete behať?

ikonka
Ak ste bežcom, tak sa zrejme v tejto aktivite vyžívate a túžite po tom, aby ste sa neustále prekonávali a zlepšovali svoje výkony. Z ničoho nič sa však môžete dostať do situácie, že behať nemôžete. Čo robiť vtedy?

V tomto článku sa pozrieme na tri možné scenáre a pokúsime sa vám priniesť odpoveď na to, čo robiť, aby ste absolvovali svoj kardio tréning v čase, keď beh jednoducho nie je možnosťou.

Vonku vám nepraje počasie

Tento scenár je zrejme najčastejší – aj by ste chceli a mohli ísť von si zabehať, ale príroda mala iné plány. V tomto prípade musíte byť jednoducho len trochu kreatívni. Samozrejme, voľbou číslo jeden by mohlo byť behanie na bežeckom páse, ale je k dispozícii podstatne viac aktivít, ktoré by ste mohli robiť pod strechou.

Môžete skúsiť vysoko intenzívny intervalový tréning, ktorý je krátky, ale efektívny. Mohli by ste získať rovnaké benefity, ako behaním vo väčšej dĺžke. Krátky 20-minútový tréning má približne rovnaké účinky ako 40 minút behu. Najlepšie na tom je, že existuje mnoho cvikov, ktoré v ňom môžete robiť aj priamo doma.

Trápi vás poranenie

Či už utrpíte zranenie priamo pri behu alebo niekde inde, nie je to niečo, čo by ste si želali. Ďalšie riešenie vašej situácie závisí od druhu zranenia a od jeho závažnosti. Jedno však platí pri oboch – nemusíte sa vzdať toho, že by ste nenašli vhodný kardiovaskulárny tréning.

Ak je zranenie len ľahšie, môžete skúsiť ľahké aktivity, ako je cvičenie na eliptickom trenažéri, bicyklovanie alebo plávanie. Ak nemôžete zaťažovať spodnú časť tela, potom môžete vyskúšať statické boxovanie, či už do vreca alebo len tieňové. Ak je problémom trebárs rameno, ktorému nerobia dobre nárazy pri behaní, riešením môže byť rotoped.

Musíte cestovať

Sem-tam sa stane aj to, že ste na cestách, či už pracovne alebo súkromne. Vtedy sa buď môžete zmieriť s dňom voľna, ktorý pomôže telu s regeneráciou, alebo si zájsť do posilňovne v hoteli. Môžete behať na bežeckom páse alebo sa venovať vysoko intenzívnemu intervalovému tréningu, ktorý sme už spomínali.

Ak by nebol bežecký pás dostupný, môžete využiť aj iné kardio stroje, ktoré by mohli byť k dispozícii – eliptický trenažér, veslársky trenažér či rotoped. Ak nemá hotel k dispozícii posilňovňu, určite má aspoň schody, ktoré by vám mohli byť užitočné. Prípadne si so sebou zoberte švihadlo.

Zdieľaj na FB  Zdieľať na FB Nahlásiť chybu  Nahlásiť chybu

Mohlo by vás zaujímať:

O čom píše Úspech.MNE.sk?

Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku


Streftec - Webdesign & Media

© 2013 - 2019 SlovakFitness.sk
TOPlist