Tréning

Ako si ľahko pridať kardio tréning do vášho života?

09. augusta 2018
Ako si ľahko pridať kardio tréning do vášho života?
Cvičenie je kľúčom k zdraviu a šťastiu. Jeho účinky môžete ešte vylepšiť, ak vsuniete do svojho života viac aktivít, ktoré majú kardiovaskulárny efekt a nepovažujú sa za cvičenie. Faktom totiž zostáva, že čím viac sa hýbete, tým nižšie sú rizika ochorení a predčasnej smrti.

Ako teda ľahko pridať kardio do bežného života?

AKTIVITY V PRÁCI

Nebudeme hovoriť len o tom, že treba namiesto výťahu využívať schody, ale aj o tom, ako ich využívať. Áno, aj to môže urobiť rozdiel. Mnohí majú totiž vo zvyku chodiť po každom druhom schode. Skutočne viac kalórií spálite, ak namiesto jedného schodu prejdete dva naraz V celkovom ponímaní však spálite viac energie, ak celé schodisko prejdete postupne po jednom schode.

Ak sa máte s niekým stretnúť, skúste si dohodnúť prechádzku a kráčajte. Pracovné prechádzky mal rád aj Steve Jobs, ktorý poznal ich výhody. Okrem toho, že spálite viac energie, posilnite nimi aj vzťahy, zlepšite zdravie, podporíte kreativitu a čistú myseľ.

Vždy, keď vám niekto zavolá a sedíte vo svojej kancelárii, postavte sa a telefonujte postojačky. Keď dotelefonujete, môžete urobiť pár drepov alebo klikov predtým, ako si opäť sadnete.

Takisto nezabudnite veľa piť. Okrem toho, že sa vyhnete dehydratácii a podporíte svoju výkonnosť, budete nútený aj častejšie absolvovať cestu na toaletu. Ak môžete, nechoďte do tej najbližšej.

AKTIVITY CEZ VÍKEND

Cez víkend môžete robiť mnoho aktivít, pri ktorých sa odreagujete po pracovnom týždni a spálite kalórie bez toho, aby ste to brali ako tréning. Čo takto zatancovať si? Len 30 minút dokáže spáliť aj viac ako 200 kalórií.

S partnerom tiež môžete ísť na aktívne rande, či už si zašportovať, vyjsť na turistiku alebo prechádzku. Pomôže aj prechádzanie po obchode, ale uistite sa, že ak pôjdete do potravín, tak budete najedení, aby vás to nelákalo kúpiť niečo, čím svoju snahu zmaríte.

OSTATNÉ AKTIVITY

Ak niekde na niečo čakáte, či už na autobusový spoj alebo vlakový, neseďte len tak na lavičke. Státie je lepšie, ale prechádzky okolo stanice ešte lepšie. Aj vám rýchlejšie ubehne čas.

Ak niekam musíte ísť na stretnutie autom, neparkujte ho najbližšie k cieľovej budove, ale niekde do tieňa, aby ste sa viac prešli a aby v aute zostala príjemná teplota. Celkovo by ste mali využívania auta obmedziť, chôdza či bicykel sú vítané alternatívy.

Domáce práce spríjemnia prostredie domácnosti a dokonca majú pozitívny vplyv na vaše mentálne zdravie. Samozrejme, sú aj dobrou cestou k spáleniu kalórií. Len také vysávanie spáli 75 kalórii za polhodinu. Chlapi môžu umyť auto. Spália tým za rovnaký čas dokonca dvakrát toľko energie.

Letný režim, pôvodne z : 19.12.2013.