Náš Instagram NHL KHL Osobný rozvoj
 
 
 
 
Reklama:

Problém: ako začať cvičiť (Poradňa)Tému založil: Neznámy_užívateľ_346 - 10.10.2016 - 19:18:58

zdravým mám 15r a potreboval by som poradit .. hrávam aktívne futbal .. 4x do týždna tréning a cez výkend zápas. Chcem ale začať cvičiť vyššiu časť tela .. keďže na tréningu pri futbale máme iba nohy . Ako by som mal začať cvičiť najprv doma alebo ist do posilky a pomaly tam ? a tiež neviem ako so stravou .. nemám skoro ani čas kedy sa najesť a viem že bez toho to nejde .. poradili by ste mi nejaký "jedálníček" ? Vopred ďakujem veľmi pekne


avatar Neznámy_užívateľ_6   |   10.10.2016 - 19:42:51
Ahoj. Keď som mal 15 rokov, hral som I. žiacku ligu vo futbale. Mal som vtedy asi tri kilá a preto som sa rozhodol rok na to začať cvičiť. Teraz som už plnoletý a vyše roka futbal nehrám, zato však cvičím každý deň. Ak to myslíš s futbalom vážne, nezačni cvičiť.
A teraz vážne. Pri štyroch futbalových tréningoch ti pravdepodobne moc času na posilku nezostane, takže asi budeš odkázaný na cvičenie doma. Existuje veľa cvikov s vlastnou váhou na hornú časť tela - nájdeš ich aj na tejto stránke. Základom sú kliky a zhyby. Pri futbale väčšinu svalov čo by si mohol pribrať spáliš, takže ak chceš aspoň máličko pribrať, musíš jesť veľa bielkovín (mäso) i komplexných sacharidov (ovos, ryža) a odporučil by som aj suplement BCAA.
Ak sa už rozhodneš pre posilku aspoň 2x týždenne, určite necvič len vrch tela, skôr sa popozeraj po rôznych fullbody programoch, ktoré takisto nájdeš na tejto stránke. 2 tréningy týždenne v posilňovni ti len prospejú - určite neuškodia. Aspoň budeš vyhrávať viac súbojov.
 
avatar Neznámy_užívateľ_352   |   26.12.2016 - 12:01:50
Ja som cvičila zumbu a behom pol roka som schudla 10 kíl, to je slušné či?
 
Fitness diskusiu sme deaktivovali. Archív tém zostane ešte dostupný na neurčito.

E-knihy zadarmoKontaktReklamaCookies a os. údaje
Nájdete nás aj na Facebooku Nájdete nás aj na Instagrame
© 2013 - 2020 SlovakFitness.sk TOPlist