Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Kulturistika

Tréning legendy XI. – Jay Cutler a tréning stehien

ikonkaHľadáte spôsob, kým znovu nabudiť rast svalovej hmoty u vašich stehien? Dynamický tréning nôh niekoľkonásobného víťaza Mr. Olympia, Jaya Cutlera, by vám mohol dodať impulz. A keď sa ním neinšpirujete, aspoň uvidíte, ako trénovala jedna z legiend profesionálnej scény.

Rodák z amerického štátu Massachusetts vyhral najprestížnejšiu kulturistickú súťaž sveta dovedna štyrikrát a v ďalších šiestich prípadoch skončil druhý. Jeho stehná pritom patrili k silným stránkam, ktoré mu vyhrávali tituly aj na iných súťažiach.

Aby z tréningu nôh získal najviac výsledkov, snažil sa ich precvičiť zo všetkých strán, pod rôznymi uhlami. Trénoval ich raz každých päť dní. Počas svojho vrcholu si rozdeľoval tréning na precvičenie hamstringov (ráno) a štvorhlavého stehenného svalu (večer).

Či bol tréning rozdelený alebo ho absolvoval celý, vždy platilo, že chcel udržať opakovania na úrovni okolo 12-tich. Snažil sa do nich nahnať veľa krvi a dosiahnuť maximálne napumpovanie. Aby si trochu cvičenie aj spestril, drepy robil raz čelné a raz s činkou za krkom.

Tréning začínal zahrievaním na stroji na predkopávanie. Typicky následne absolvoval leg press, hacken drepy a až potom samotné drepy. Na záver precvičil výpady s jednoručkami alebo veľkou činkou a na záver leg press jednou nohou.

Cutlerov tréning stehien
Cvik Série Opakovania
Predkopávania na zahriatie 2 12
Leg press 3 12
Hacken drepy 3 12
Drepy 3 12
Výpady 3 12
Leg press jednou nohou 3 12

zdroj: Flex

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

trening-legendy-xvi-shawn-ray-a-trening-nohTréning legendy XVI. – Shawn Ray a tréning nôh trening-kulturistu-xxii-big-ramy-a-trening-hrudnikaTréning kulturistu XXII. – Big Ramy a tréning hrudníka trening-legendy-iv-dave-draper-a-jeho-oblubeny-programTréning legendy IV. – Dave Draper a jeho obľúbený program trening-kulturistu-xxi-branch-warren-a-nohy-na-maximumTréning kulturistu XXI. – Branch Warren a nohy na maximum trening-legendy-xiv-flex-wheeler-a-trening-rukTréning legendy XIV. – Flex Wheeler a tréning rúk
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist