Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Garcinia Cambogia – o aký doplnok výživy ide?
Chyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia na prerušovanej hladovke
Sila malých zmien: Vplyv úchopu a postoja na cvičenie
Reklama
Kulturistika

Tréning legendy XVI. – Shawn Ray a tréning nôh

ikonkaAj napriek nižšej postave sa Shawn Ray vedel predať nie len v biznise, ale aj na pódiách. Vybudoval si postavu, ktorá vždy súťažila o popredné miesta. Dokonca je považovaný za najlepšieho kulturistu, ktorý nikdy nevyhral súťaž Mr. Olympia.

Pozri aj: Legendy kulturistiky XII. – Shawn Ray

Práve na tréning tohto legendárneho Američana sa dnes pozrieme. Pozornosť padla na jeho nohy, ktoré boli vždy jeho silnou stránkou. Ak ste zarytým nadšencom profi kulturistiky, iste viete, že Ray patril medzi zástancov častého striedania tréningov. Menil cviky a ich poradie, ale aj drobnosti, ako je napríklad pozícia nôh.

Aktuálny tréning patril medzi jeho obľúbené. Tak ako bol zástancom zmien, rovnako patril medzi prívržencov „old school“ tréningu s väčším tréningovým objemom. Nečudo teda, že tento tréning stehien obsahuje až sedem cvikov a dokopy 29 sérií.

Na začiatok venoval priestor zahratiu svalov a kolien prekopávaním jednou nohou v štyroch sériách po 15 opakovaní. Následne prešiel na kľúčový cvik, ktorý robil v piatich sériách v širokom spektre opakovaní – drepy.

Po drepoch nasledovali vždy štyri série nasledujúcich cvikov: leg press, predkopávanie oboma nohami, zakopávanie jednou nohou v stoji, zakopávanie oboma nohami v ľahu, mŕtve ťahy s vystretými nohami. Stehná takto precvičil z oboch strán.

Shawn Ray a jeho tréning nôh
Cvik Série Opakovania
Predkopávanie jednou nohou 4 15
Drepy 5 12-6
Leg press 4 8-12
Predkopávanie oboma nohami 4 10-12
Zakopávanie v stoji 4 12-15
Zakopávanie v ľahu 4 12-15
Mŕtve ťahy s vystretými nohami 4 12-15

Zdroj: Flex

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

trening-kulturistu-xxii-big-ramy-a-trening-hrudnikaTréning kulturistu XXII. – Big Ramy a tréning hrudníka trening-legendy-iv-dave-draper-a-jeho-oblubeny-programTréning legendy IV. – Dave Draper a jeho obľúbený program trening-kulturistu-xxi-branch-warren-a-nohy-na-maximumTréning kulturistu XXI. – Branch Warren a nohy na maximum trening-legendy-xiv-flex-wheeler-a-trening-rukTréning legendy XIV. – Flex Wheeler a tréning rúk trening-kulturistu-xx-kai-greene-a-hrudnikTréning kulturistu XX. – Kai Greene a hrudník
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist