Zaujímavosti

Ako správne zazimovať bazén do zeme: Kroky a tipy pre ochranu vášho bazéna v zimných mesiacoch

Autor: PR článok  /   27. novembra 2023
Nadchádza zima a s ňou prichádza aj koniec plávacej sezóny. Je to ten správny čas na to, aby ste sa postarali o zazimovanie vášho bazéna do zeme. Správne zazimovanie je kľúčové pre ochranu vášho investičného projektu a predlžuje životnosť vášho bazéna. V tomto článku vám poskytneme kroky a tipy pre úspešné zazimovanie a ochranu vášho bazéna v zimných mesiacoch.

Kroky pre zazimovanie bazéna do zeme

1. Čistenie bazéna: Pred začatím zazimovania je nevyhnutné dôkladne vyčistiť bazén. Odstráňte všetky nečistoty, listy, vetvičky a iné nečistoty z vody. Použite bazénový vysávač a kartáč na steny bazéna na odstránenie hľuznatej a iných usadenín.

2. Bazénová chémia: Pred zazimovaním je dôležité zabezpečiť, aby bol chemický stav vody vo vašom bazéne správny. Použite testovacie prístroje na meranie pH, hladiny chlóru a iných chemikálií. Uistite sa, že voda je vyvážená a čistá, aby sa zabránilo vzniku rias a iných problémov počas zimy.

3. Zazimovacia chémia: Použite vhodné zazimovacie chemikálie, ako sú zazimovacie tablety alebo tekutiny. Tieto chemikálie pomáhajú chrániť bazénovú vodu pred mrazom a ďalšími škodlivými vplyvmi počas zimy. Dodržujte pokyny od výrobcu a pridajte tieto chemikálie do vody v súlade s odporúčanými dávkami.

4. Vyprázdnenie potrubia: Dôležitým krokom pri zazimovaní je vyprázdnenie potrubia a filtrovacieho systému. To zabráni poškodeniu potrubia mrazom. Použite vzduchový kompresor na vyfukovanie vody z potrubia a filtrovacieho systému.

5. Použite bazénový kryt: Nakoniec, zakryte váš bazén vhodným bazénovým krytom. Toto krytie ochráni váš bazén pred nečistotami, listami a znižuje množstvo snehu, ktoré môže dôjsť do vody. Uistite sa, že je kryt pevne upevnený, aby odolával vetru a búrkam.

Tipy pre úspešné zazimovanie bazéna

- Pravidelná údržba: Aj po zazimovaní je dôležité pravidelne kontrolovať stav vášho bazéna. Občas otvorte kryt a skontrolujte, či je voda čistá a či je kryt v dobrom stave.

- Ochrana pred mrazom: Ak očakávate veľmi nízke teploty, môžete použiť ďalšie opatrenia na ochranu pred mrazom, ako je použitie bazénových krytín alebo ohrievačov bazénovej vody.

- Nevypúšťajte celú vodu: Niektorí majitelia bazénov si myslia, že je najlepšie úplne vyprázdniť bazén, ale to môže poškodiť bazénový plášť a podzemné časti bazéna. Preto nevypúšťajte celú vodu, ale použite zazimovaciu chémiu na ochranu vody.

- Sledujte stav krytu: Kryt je dôležitou súčasťou zazimovania, preto ho pravidelne kontrolujte a opravujte prípadné poškodenia.

Správne zazimovanie bazéna do zeme môže predĺžiť životnosť vášho bazéna a ušetriť vám čas a námahu pri jarnom oživení. Dodržiavaním týchto krokov a tipov môžete zabezpečiť, že váš bazén bude pripravený na novú plávaciu sezónu a že voda zostane čistá a zdravá.

foto: dreamstime.com