Motivácia

Prestaňte byť takí unavení

18. augusta 2019
Prestaňte byť takí unavení
Každý druhý týždeň u nás zverejňujeme motivačné citáty a nimi sme začali aj tento týždeň. Citovali sme aj Jacka Lalanneho, zosnulého fitness poradcu a motivačného rečníka, ktorý sa dožil až 96 rokov. Týždeň tiež zakončíme s jedným jeho odkazom – prestaňte byť takí unavení!

On s týmto hlásaním síce začal ešte dávno v 20. storočí, no aj v súčasnosti sú mnohé vtedajšie problémy aktuálne. I v našej malej krajine sa často stretávame s ľuďmi, ktorí sa cítia neustále unavení. O nastupujúcej mladej generácii, čo je skutočne na zamyslenie, ani nehovoriac.

Cítite sa aj vy unavení? Ste unavení ráno, keď sa prebudíte? Ste unavení večer pred spaním? Ste unavení v priebehu dňa? Máme tu pre vás osvedčený recept od samotného pána Lalanneho. Pomôže vám zbaviť sa únavy, vďaka čomu budete opäť schopní byť aktívnejší a prežiť svoj život zmysluplne.

Prečo sú ľudia unavení? Z troch dôvodov:

1. Nedostatok cvičenia

Sú vedecké dôkazy toho, že náročný fyzický tréning je pre ľudí dobrý, no skutočne kľúčové sú v tomto ohľade miera a konzistentnosť. Inými slovami - mali by ste sa snažiť cvičiť aspoň pár minút každý deň a nie cvičiť veľa len raz za čas.

2. Prázdne kalórie

Hlavne dievčatá by sa mali pri tomto bode zamyslieť, keďže sa často sťažujú na veľký zadok a celulitídu, a pritom dokonca aj cvičia! Problémom však je, že prijímajú veľké množstvo prázdnych kalórií – zo sladených nápojov, alkoholu, sladkostí, polotovarov a podobných jedál, ktoré neobsahujú potrebné živiny, ako sú bielkoviny, vápnik, železo, vitamín A, vitamín C a vitamíny skupiny B. Ak chcete byť energetickejší, musíte upraviť aj stravu.

3. Nervové napätie

Tretí dôvod tiež vplýva na pocity únavy, no najlepšie je, že na jeho elimináciu vám postačí venovať sa prvým dvom dôvodom. Dostatočným cvičením a správnou výživou totiž posilňujete aj nervovú činnosť a dokonca vyplavujete do tela hormóny šťastia, ktoré potláčajú stres a depresie. Nič vám tak už nebude brániť v tom, aby ste sa znova cítili plní energie.

Letný režim, pôvodne z : 22.09.2013.