Tréning

15-minútový tréning, ktorý vás udrží vo forme aj doma

28. júla 2022
15-minútový tréning, ktorý vás udrží vo forme aj doma
Stalo sa pre vás komplikáciou zaradiť cvičenie do vášho života? Veríte, že aktívny pohyb je základom zdravého životného štýlu a chceli by ste mu venovať aspoň hodinu denne? Máte na to ale menej času? Ak ste odpovedali áno na niektorú z týchto otázok, možno vám pomôžeme.

Na to, aby ste sa udržali vo forme urobili niečo prospešné pre svoje zdravie, v skutočnosti nepotrebujete hodinu času. Ak nemáte k dispozícii ani polhodinu na cvičenie, máme tiež pre vás dobrú správu – na kvalitný tréning vám postačí aj 15 minút.

Štúdie preukázali, že 15 minút cvičenia štyri až päťkrát do týždňa je dostatočne veľa na to, aby bol vás metabolizmus stimulovaný a pálili ste kalórie. Nasledujúci tréning je presne to, čo vám bude stačiť a ďalším plusom je, že naň nepotrebujete žiadne náčinie, takže ho môžete robiť bez problémov aj doma.

Pri cvičení si vystačíme s vlastnou váhou tela. Potrebujeme si teda len pripraviť dostatok priestoru a začať cvičiť. Tréning je zložený z troch cyklov, z ktorých každý by nemal trvať viac ako päť minút. Po každom nasleduje minútová prestávka.

Každý cyklus obsahuje rovnaké cviky. Precvičíte nimi stred tela, nohy, hrudník, ramená i ruky. Je aj jednoduchý – stačí vám zapamätať si 5 cvikov, ktoré robíme po sebe s minimálnou prestávkou.

Cviky:

1. Doska
Dĺžka: 60 sekúnd

2. Výpady

3. Kľuky
Dĺžka: 30 sekúnd

4. Horolezec (mountain climber)
Dĺžka: 60 sekúnd

5. Výpady s vysokými kolenami
Dĺžka: 30 sekúnd

Po samotnom cvičení odporúčame aj strečing na zníženie svalového napätia a podporu regenerácie. Ak si na tréning zvyknete, môžete si ho jednoduchým spôsobom skomplikovať. Zvýšite čas venovaný jednotlivým cvikom a znížite prestávky.

Letný režim, pôvodne z 15.01.2015.