Pre ženy

Tréning pre ženy, ktoré chcú cvičiť päť dní v týždni

Autorka: Lucka  /   14. decembra 2019
Tréning pre ženy, ktoré chcú cvičiť päť dní v týždni
Máte čas na pravidelné cvičenie a chcete cvičiť čo najčastejšie? Potom vám prinášame tréning, ktorý vám umožní precvičiť celé telo za päť dní, pričom ďalšie dva voľné dni vám zaistia dostatok času na regeneráciu.

Tento tréning je vhodný pre cvičenky všetkých kondičných úrovní, vrátane začiatočníčok. Jeden tréning trvá od 45 do 70 minút a pokojne doň môžete zapojiť aj svojho partnera. Dá zabrať aj mužom.

Počas ôsmich týždňov využívania tohto programu môžete spáliť nadbytočné tuky a spevniť svaly celého tela. Hodí sa však aj na čisté budovanie sily a svalov, o čom z väčšej časti rozhoduje vaša strava.

Ak sa rozhodnete pre druhú variantu, uistite sa, že každý týždeň o trochu zvýšite váhy na činkách, aby ste dosiahli progresívne preťaženie. Prestávky medzi sériami môžete mať v rozmedzí 60-90 sekúnd. Ak budete chudnúť, prestávky obmedzte na 45-60 sekúnd.

Ako si tréningové dni rozdelíte, je na vás. Rozdelenie svalových partií umožňujú aj cvičenie od pondelka do piatku s dvoma voľnými dňami cez víkend. Niekomu vyhovuje pauza po troch dňoch cvičenia. V tom prípade môžete oddychovať napríklad vo štvrtok a v nedeľu.

V týždni postupne prejdete tréning hrudníka, chrbta, nôh, ramien a rúk. Trikrát môžete precvičiť aj brucho. To už je na vás. Ako konkrétne jednotlivé tréningové jednotky vyzerajú, vám už prezradia nasledujúce tabuľky:

Hrudník
Tlaky na šikmej lavičke s jednoručkami 5 8-12
Tlaky na rovnej lavičke s veľkou činkou 5 8-12
Sťahovanie protismerných kladiek
Kľuky na bradlách
Rozpažovanie s jednoručkami
Kľuky
do zlyhania

Chrbát
Cvik Série Opakovania
Zhyby 5 8-10 (alebo do zlyhania)