Päť tipov, ktoré každej žene pomôžu posilniť zdravie
Ako uhasiť smäd? Aj týmito prekvapivými spôsobmi
Váš sprievodca svetom Proteínov od A po Z
Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Reklama
Motivácia

Šesť tipov, ako udržať cvičenie zábavné a pestré

ikonkaPre mnoho ľudí sa zdá cvičenie byť utrpením, ale časom si naň zvykne každý. Keď už sa však zo zvyku stane rutina, dochádza k strate nadšenia, ktorá neraz vedie k definitívnemu koncu s cvičením. Aby to aj u vás tak nedopadlo, prinášame vám šesť tipov, ako cvičenie udržať zábavné a pestré.

1. Urobte zmenu v tréningovom pláne

Keď vás už aktuálny tréningový rozpis nudí, vymeňte ho za druhý. Ak ste však pri ňom úspešní a viete, že úspechy ešte budú, postačí, keď v ňom len raz za čas urobíte nejakú zmenu – vymeníte poradie cvikov, absolvujete ho dvojfázovo a podobne. Takisto pomôže aj zmena času cvičenia. Ak trénujete večer, skúste to ráno. Potom sa môžete vrátiť opäť k normálu.

2. Dajte si deň voľna

Hoci sa to pre niekoho môže zdať kontraproduktívne, aj občasný deň voľna namiesto plánovaného tréningu pomáha. Okrem toho, že si oddýchnete mentálne, znížite tak aj možnosť nástupu pretrénovania. Práve pri ňom totiž dochádza aj k mentálnej odozve, kedy sa vám cvičiť už tak veľmi nechce.

3. Zacvičte si vonku

Keď sa vyčasí, v podstate ani nemá zmysel robiť kardiovaskulárny tréning doma. Vonku sa dá behať, bicyklovať, plávať... Okrem toho, že často v takomto prostredí dosiahnete lepšie výsledky, takisto si aj mentálne oddýchnete a prečistite svoju myseľ. S trochou kreativity si môžete vytvoriť aj posilňovací tréning, ktorý môžete odcvičiť vonku.

4. Robte niečo úplne iné

Ak každý deň cvičíte na eliptickom trenažéry, nit sa čomu čudovať, že vás cvičenie nudí. Preto by ste mali vyskúšať niečo iné. Skúste iné tréningového nástroje – rotoped, bežecký pás, alebo sa vyberte zaplávať si do plavárne, zabehať do prírody alebo si zahrajte tenis alebo futbal. Možností je veľa. Pri kolektívnom športe si doprajete aj dostatok sociálneho kontaktu.

5. Zabavte sa v posilňovni

Ak už chodíte do komerčnej posilňovne, nájdite si tréningového partnera alebo do nej chodievajte s priateľmi a zabavte sa v nej – porozprávajte sa o cvičení, výžive či radostiach a strastiach bežného života. Nezabudnite to však robiť pri popíjaní potréningového nápoja, nie počas cvičenia.

6. Postavte sa proti sebe

Ak vás cvičenie už unavuje a pritom vám zostáva už len niečo k tomu, aby ste dosiahli svoj úspech, vytvorte si zo seba nepriateľa. Pozrite sa do zrkadla a zažeňte myšlienky na to, že chcete prestať, pripomeňte si drinu, ktorú už ste do toho investovali, predstavte si výsledok tej, ktorú do toho ešte vložíte. A pokúste sa prekonať sami seba.

Článok bol pôvodne publikovaný: 21.07.2013.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

inspirujte-sa-rozhovorom-so-sampionkou-julianou-malacarneovouInšpirujte sa rozhovorom so šampiónkou Julianou Malacarneovoupat-strategii-ktore-vam-pomozu-udrzat-si-koncentraciuPäť stratégií, ktoré vám pomôžu udržať si koncentráciu inspirujte-sa-tym-ako-sa-herec-ryan-reynolds-udrziava-vo-formeInšpirujte sa tým, ako sa herec Ryan Reynolds udržiava vo forme13-inspirativnych-citatov-pre-uspesny-rok-201813 inšpiratívnych citátov pre úspešný rok 2018stastny-novy-rok-2018-plny-osobnych-uspechovŠťastný nový rok 2018 plný osobných úspechov
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist