Cvičenia, ktoré môžete robiť krátko pred spaním
Garcinia Cambogia – o aký doplnok výživy ide?
Chyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia na prerušovanej hladovke
Sila malých zmien: Vplyv úchopu a postoja na cvičenie
Reklama
Výživa

Jedlá, ktoré by nemali chýbať v žiadnej diéte

ikonkaAk sa snažíte žiť zdravo a pravidelne cvičíte, určite by ste mali do svojej diéty zaradiť nasledujúce jedlá, ktoré vám poslúžia po stránke zdravotnej i po stránke budovanie pekného vyšportovaného tela.

Cottage cheese / tvaroh

Tvaroh alebo syr cottage sú kvalitné jedlá na vyplnenie počas dňa a ešte lepšie na zakončenie dňa. Oba sú bohatými zdrojmi predovšetkým kazeínu, ktorý sa oproti srvátke trávi pomalšie, a tak pomáha udržiavať telo v spánku čo najdlhšie v anabolickom stave, teda chráni svaly a podporuje ich rast. Sú vhodné aj do diéty.

Losos

Pokiaľ príde na získavanie čistej svalovej hmoty, losos oproti svojím konkurentom dopláva do cieľa rýchlejšie. Táto ryba má veľmi vysoký obsah bielkovín a bežná konzerva môže obsahovať až 30 gramov. Ďalším plusom je, že tuky v lososovi sú zdravšie v porovnaní s inými zdrojmi bielkovín, vrátane hydiny a hovädziny. Treba sa však vyhýbať na farmách odchovaným lososom.

Tuniak

Ďalšou zaujímavou voľbou z rýb je tuniak. Je to perfektné jedlo hlavne pre tých, ktorí sa snažia svaly nadobudnúť. Je lacný a v jednej väčšej konzerve obsahuje aj 40 gramov bielkovín popri 5 gramoch tuku. Jedinou nevýhodou môže byť obsah ortuti, preto by ste ho nemali jedávať denno-denne.

Hovädzie mäso

Hovädzie mäso nemôže chýbať na tanier kulturistu v objemovej fázy svojej prípravy. 100 gramnov hovädziny obsahuje asi 30 gramov veľmi kvalitných bielkovín a je veľkým zdrojom kreatínu a L-karnitínu, ktoré podporujú kardiovaskulárne zdravie a pomáhajú svalovému rastu. Do diéty sa príliš nehodí pre obsah tukov. Dajú sa však nájsť aj chudšie druhy hovädziny.

Kura

Nie je žiadnym prekvapením, že sa kura nachádza v tomto prehľade. Už od nepamäti sa ním kulturistiky kŕmia, či už v objemovke alebo pri rysovaní. Priateľom ľudí zapálených do fitness životného štýlu je preto, že kuracie prsia obsahujú len asi 200 kalórií, len dva gramy tuku a až 40 gramov bielkovín. Navyše sa ľahko pripravuje, upravuje a kombinuje s inými ingredienciami.

Vajcia

Vedľajším produktom, ale veľmi ceneným, sú u hydiny vajcia. Ich výhodou je rýchla príprava a obsah bielkovín, ktoré sú obsiahnuté asi v dávke 5 – 6 gramov v jednom stredne veľkom vajci, ktoré obsahuje len 60 kalórií. Navyše sa v nich nachádzajú dôležité aminokyseliny BCAA, ktoré pomáhajú budovať a chrániť svalovú hmotu.

Brokolica

Brokolica má viac vitamínu C ako pomaranč a obsadzuje veľké množstvo antioxidantov, ktoré vám pomôžu zaceliť svalové poškodenia po tréningu a nadobudnúť nove svalové vlákna, pričom vplýva aj na zlepšenie imunitného systému. Obsahuje aj látky znižujúce hladinu estrogénu a nárast hladiny testosterónu. Bojuje aj proti zásobám tuku.

Čokoládové mlieko

O čokoládovom mlieku sme už písali. Jedná sa o veľmi dobrý nápoj predovšetkým po tréningu, kedy telu dodá potrebné látky na to, aby regenerovalo a zaistilo svalový rast. Bežne obsahuje 20 až 25 gramov sacharidov a okolo 10 gramov bielkovín, ktoré pochádzajú z kravského mlieka. Prijmete tak kombináciu kazeínu a srvátkového proteínu.

Článok bol pôvodne vydaný 26.7.2013.

Zviditeľnite svoj e-shop, firmu či produkt na našom webe!

Mohlo by vás zaujímať:

chyby-ktorych-sa-dopustaju-ludia-na-prerusovanej-hladovkeChyby, ktorých sa dopúšťajú ľudia na prerušovanej hladovke tri-diety-ktore-palia-tuky-a-umoznia-vam-jest-co-chceteTri diéty, ktoré pália tuky a umožnia vám jesť, čo chcete spoznajte-jedlo-ktore-vam-posilni-kosti-s-mliekom-nesuvisiSpoznajte jedlo, ktoré vám posilní kosti. S mliekom nesúvisí5-tipov-ktorymi-utlmite-chut-na-sladke5 tipov, ktorými utlmíte chuť na sladkézmeny-vo-vyzive-ktore-vas-ochrania-pred-chronickou-unavouZmeny vo výžive, ktoré vás ochránia pred chronickou únavou
Vylúčenie zodpovednosti: Informácie uverejnené v článku nie sú náhradou rád špecializovaného doktora a majú len informatívny charakter. Nezodpovedáme za zranenia a ujmy, ktoré pri ich využití nastanú. Pred ich aplikovaním odporúčame konzultáciu s lekárom alebo iným odborníkom!
Neprehliadnite
Najnovšie články
Propagujte svoju firmu na našom webe!
www.autodielyexpert.sk
Fitness diskusia
Databáza cvikov
Facebook Twitter RSS

E-KNIHY ZADARMO   ·   COOKIES   ·   REKLAMA   ·   KONTAKT

© 2013 - 2018 SlovakFitness.sk
Webdesign and Internet media - Streftec TOPlist