Tréning

Tréning predlaktí – priblížte sa Pepkovi námorníkovi

11. augusta 2016
Tréning predlaktí – priblížte sa Pepkovi námorníkovi
Keď sa povie Pepek námorník, okrem špenátu ľuďom ako prvé napadnú tie jeho obrovské predlaktia. Až také ich mať nebudete, no ak sa inšpirujete nasledujúcom tréningom, vaše predlaktia porastú, či už ste začiatočníci alebo skúsení borci.

Tréning predlaktí patrí k tým tréningom, ktoré sa často ignorujú. Nemusí to byť až takou katastrofou, pretože nie každý chce mať ruky od lakťa dole také masívne a táto svalová skupina sa precvičí aj nepriamo pri iných cvikoch, hlavne pri tréningu bicepsov a chrbta. Dôležité však je, že silné predlaktia pomôžu aj pri zlepšení úchopu a zvyšovaní sily pri iných cvikoch, kde fungujú len ako asistenčné svaly. To platí aj pri viacerých bežných činnostiach.

Ak pomýšľate na zlepšenie stavu vašich predlaktí, ktoré udrú do očí každému napríklad pri podávaní rúk a urobia z vás ešte mužnejšiu osobu, potom ste na správnom mieste. Dnes si predložíme tréning, ktorý síce bude zložený zo základných cvikov, no načo meniť niečo, čo sa počas rokov osvedčilo?

Nasledujúci tréning môžete zaradiť k inému tréningu, zvyčajne na koniec tréningu bicepsov, alebo sa mu venovať počas dňa voľna. Určite ich netrénujte deň pred tréningom chrbta alebo bicepsov. Keďže predlaktia sú tvorené pomalými svalovými vláknami, počet opakovaní bude relatívne vyšší. Prestávky medzi cvikmi zase udržujte relatívne krátke, maximálne 60 sekúnd.

Tréning predlaktí - začiatočník
Ohýbanie zápästia s veľkou činkou 2 12
Ohýbanie zápästia nadhmatom s jednoručkou 2 12

Tréning predlaktí - pokročilý
Obrátený bicepsový zdvih nadhmatom 3 12
Ohýbanie zápästia s jednoručkou 2 12
Ohýbanie zápästia nadhmatom s veľkou činkou 1 15

Tréning predlaktí - skúsený
Ohýbanie zápästia nadhmatom s veľkou činkou 2 20
Ohýbanie zápästia s jednoručkou 2 12
Obrátený bicepsový zdvih nadhmatom 3 12
Ohýbanie zápästia s veľkou činkou 2 12

Videoukážky cvikov

Ohýbanie zápästia

Ohýbanie zápästia nadhmatom

Obrátený bicepsový zdvih nadhmatom

Letný režim, pôvodne z 5.9.2013.